Skype'ı Kilitleyen ve Bir Daha Çalıştırmayan Mesaja Çözüm Bulundu

Skype'ı Kilitleyen ve Bir Daha Çalıştırmayan Mesaja Çözüm Bulundu

Skype uygulamasına gelen "http://:" dizinini içeren kötücül bir mesaj tüm uygulamanın çökmesine sebep oluyordu. Skype bir güncelleme yayınlayarak bu soruna bir çözüm getirdi.

Skype’ın dün yaşamaya başladığı sorun bugün çözüldü. Mac sürümlerinde bu mesajın bir sorun yaratmıyor olması sorunun çözümünde oldukça etkili oldu.

Dün sabah saatlerinden itibaren "http://:"  mesajını alan Skype kullanıcıları, anında Skype’ın durması ve tekrar çalışmaması gibi bir sıkıntıyla karşılaştılar. Sıkıntı bazı Android sürümlerini, iOS’u ve PC’leri etkiledi. Ancak Mac platformlarda bir sıkıntı yaşanmamıştı. Bu durum göz önüne alınarak sorunun üzerine gidildi ve Skype bir güncelleme yayınlayarak mesajın uygulamayı durdurmasını önledi. Windows PC’ler üzerinde eski sürüm bir Skype kullanarak çözüme gidenler bu şansa mobil telefonları üzerinde sahip değillerdi, onun için bu güncelleme mobil kullanıcıların da içini rahatlatacak.  Bu sorunu yaşıyorsanız hemen Skype uygulamalarınızı sorun yaşadığınız platformlarda güncelleyebilirsiniz.

Bu arada güncellemeyi almadan da sıkıntının giderilebildiğini biz dün yayınladığımız Dikkat! Skype'a Gelen Bir Mesaj Tüm Programın Çökmesine Neden Oluyor haberimizin içinde paylaşmıştık.

Yayınladığımız manuel çözüm "Çalıştır" komutunu başlatarak, komut satırına "C:\Program Files (x86)\Skype\Phone\Skype.exe" /secondary çözülebiliyordu.

Dikkat, iPhone'lara Gelen Esrarengiz Bir Mesaj Tüm Cihazı Kilitliyor

Apple'dan iMessage Kilitleyen Mesaja Çözüm Geldi

YORUMLAR