Skype'ın Gerçek Zamanlı Çeviri Hizmeti Skype Translator, Herkese Açıldı

Skype'ın Gerçek Zamanlı Çeviri Hizmeti Skype Translator, Herkese Açıldı

Skype’ın kayıt olunarak kullanılabilen gerçek zamanlı çeviri hizmeti Skype Translator önizleme sürümü bugün itibariyle tüm Windows 8.1 ve Windows 10 Teknik Önizleme kullanıcılarına açıldı. Yabancı dil sorununu ortadan kaldıran servis tamamen ücretsiz olarak indirilip kullanılabiliyor.

Skype’ın uzun süredir test ettiği ve sadece belli kriterleri sağlayan kullanıcılara sunduğu gerçek zamanlı sesli ve yazılı çeviri uygulaması Skype Translator artık herkes tarafından indirilebilir durumda. Windows 8.1 ve üzeri tablet ve bilgisayar kullanıcılarının deneyimleyebildiği servis şu anda İngilizce, İspanyolca, İtalyanca ve Mandarin dilinde konuşulanları algılayıp çeviri yapabiliyor. Metin çevirilerinde ise çok daha fazla dil seçeneği var. Aralarında Türkçe’nin bulunduğu 50 dilde yazdıklarınızı çevirebiliyor.

Windows 8 için modern Skype’ın çeviri fonksiyonu eklenmiş sürümü olan Skype Translator uygulamasının kullanımı da oldukça basit. Kullanıcılar görüntülü veya yazılı olarak sohbet etmek istedikleri kişinin profilindeki “Çeviri” butonuna tıklıyor ve ardından dil seçimini yapıyor. Bu noktadan sonra karşı tarafın konuşmaları seçilen dile göre gerçek zamanlı olarak çevriliyor ve akıcı bir şekilde sohbet sağlanmış oluyor. Konuşmanın haricinde yazılan metinler de anlık olarak çevrilebiliyor.

Etkili kullanım için kaliteli bir kulaklık ve geniş bant internet bağlantısı gerektiren Skype Translator uygulaması ilginizi çektiyse, herkese açık önizleme sürümünü aşağıdaki bağlantıdan indirerek deneyebilirsiniz:

Skype'ın Adı Değişiyor Mu?

YORUMLAR