Snapchat Yakında Reklam Almaya Başlayacak

Snapchat Yakında Reklam Almaya Başlayacak

Evan Spiegel tarafından bulunan Snapchat anlık fotoğraf ve video paylaşım uygulamasına yakında reklam özelliği gelecek. Geçmiş bölümünde yer alan reklamların konuşmanızı etkilemeyecek şekilde uygulamaya yedirileceği biliniyor.

Snapchat kullanıcılarının reklamlardan korkmalarına gerek yok. Mesajlarınızda reklamların önünüze geçtiğini düşünecek olursanız bu uygulamayı çok büyük bir şekilde baltalayacaktır bu yüzden programcılar reklam desteğini görünmeyecek bir yere koymaya karar verdi. Okuyacağınız mesajların önüne geçecek, veya yukarıdan bildirim gibi görünecek reklamlardansa sadece uygulama içerisinde barınan ve sadece siz isterseniz girip bakabileceğiniz sekmeler oluşacak. Stories bölümüne düşecek reklamları Facebook'taki duvar reklamları gibi düşünebilirsiniz. Sadece bakıp geçerek görüntüleyebileceğiniz tarzda aşağı inerek reklamları geçebileceksiniz.

Snapchat'in kendi kitlesi azımsanamayacak derecede fazla ve büyümeye de devam ediyor. Google, Facebook gibi büyük şirketlerin de Snapchat'i bir zamanlar satın alma isteği de bu yüzdendi. Etrafta 3 milyar dolara kadar ulaşan dedikodular dönse de şimdilik hepsi Spiegel tarafından reddedilmiş.

Reklamların Snapchat'in Stories sekmesine ne zaman ulaşacağı henüz resmi olarak belli değil. Eğer Snapchat'i denemek ve akıllı telefonlarınızda kullanmak isterseniz Android ve iOS sürümlerini hızlı ve güvenli bir şekilde aşağıdaki adreslerimizden indirebilirsiniz:

YORUMLAR