Spartan İnternet Tarayıcısı Görücüye Çıktı

Spartan İnternet Tarayıcısı Görücüye Çıktı

Microsoft'un Windows 10 ile birlikte bizlere sunmaya hazırlandığı Spartan internet tarayıcısı ilk defa resmi olarak test edilmesi için kullanıcılara sunuldu. Bildiğiniz üzere Windows 10 teknik önizleme sürümü Microsoft tarafından yayınlanmıştı. İlk versiyonları içerisinde bulunmayan Spartan, Windows 10'un 10049 sürümüyle birlikte test sürecine dahil oldu.

Pek çok kullanıcının merakla beklediği Spartan, Microsoft'un söz verdiği gibi kısa süre içerisinde teknik önizleme versiyonu içerisine getirildi. Windows 10'un tanıtımının ardından hakkında yapılan haberlerin ardı ardası kesilmeyen Spartan, yıllardır kullandığımız ve hale pek çok kullanıcının standart web tarayıcısı olarak kullandığı İnternet Explorer'ı tahtından kaldırarak tarihe gömecek. Google Chrome ve Mozilla Firefox gibi dev rakipler ile içerisinde olduğu yarışta geri kalan İnternet Explorer, adeta bir futbol maçında yapılan oyuncu değişikliği gibi, Microsoft tarafından oyundan alınıyor ve yerine Spartan giriyor.

Microsoft için alınması zor bir karar olduğu gerçek fakat Microsoft yeni tarayıcısı Spartan ile çok iddialı geliyor. Rakiplerinde gördüğü eksiklikler ile birlikte pek çok özelliği sahip olan Spartan, Windows 10 içerisinde standar tarayıcı olarak geleceği için pek çok bilgisayar kullanıcısı tarafından kullanılmaya başlanacak. Windows 10'un da ücretsiz olarak dağıtılacağını bildiğimize göre, Microsoft Spartan'ın dağıtım sürecini çok başarılı şekilde geçirecek. Fakat bu konu hakkında önemli olan kullanıcıların Spartan'ı nasıl karşılayacağı. O yüzden önizleme sürümü oldukça önemli çünkü Spartan resmi olarak ilk defa kullanıcılar karşısına çıkıyor.

Eğer daha önce Windows 10 teknik önizleme sürümü indirme işlemi gerçekleştirdiyseniz yeniden indirmenize gerek yok. Windows Update (Güncelleme) bölümünden üst sürüme otomatik olarak güncelleyebilirsiniz. Eğer daha önce indirmediyseniz Windows 10 indir yazısına tıklayarak Windows 10'u deneme şansına ulaşabilirsiniz.

WhatsApp Günlük Mesajlaşma Rekoru Kırıyor!

YORUMLAR