Spartan'a Entegre Edilen Cortana, Açığa Çıkan Yeni Videoda Göründü

Spartan'a Entegre Edilen Cortana, Açığa Çıkan Yeni Videoda Göründü

Windows 10'un çıkışı ile birlikte sona erecek olan Internet Explorer dönemi aynı zamanda Microsoft'un yeni tarayıcısı Spartan'ın da doğum günü olacak. Uzun süredir haberleri yapılan yeni tarayıcının bugün yeni bir videosu yayınlandı ve video içerisinde Spartan'a entegre edilen Cortana'da görünüyor.

Project Spartan olarak geçen yeni tarayıcı Microsoft'un son zamanlarda aldığı en büyük kararlardan bir tanesi. Tarayıcı yarışında geri kalan ve düşüşü bir türlü durdurulamayan Internet Explorer'ın kaldırılması kararı ile ortaya çıkan Spartan için hergün internette bir çok haber yapılmaya devam ediliyor. Bir önceki gün MWC etkinliğinde Microsoft yetkilisi tarafından yapılan açıklama ile Spartan'ın ilk defa bir sonraki Windows 10 önizleme sürümünde denenebileceğini öğrenmiştik fakat bugün WinBeta tarafından internete yüklenen videoda Spartan ve içerisinde entegre edilen Cortana'yı görme fırsatı bulduk.

Bildiğiniz üzere Microsoft'un sesli asistanı olan Cortana, yeni internet tarayıcısı Spartan içerisinde de bulunuyor. Spartan içerisinde farklı görevleri yerine getirebilen ve bir çok özelliğe sahip olan Cortana'nın videosunu haberimizin hemen altından izleyebilirsiniz.

Cortana girdiğiniz internet sayfalarına ne zaman giriş yaptığınız, iletişim bilgileri ve bazı diğer bilgileri size kolayca sunabiliyor.

aşağıdaki videoda da göreceğiniz üzere Cortana'nın Spartan içerisinde nasıl çalıştığına dair biraz fikriniz olacak fakat kendiniz deneyebilmek için Windows 10'un bir sonraki önizleme sürümünü beklemek zorundasınız. Google Chrome ve Mozilla Firefox gibi güçlü tarayıcılar ile tekrar yarışa girmek isteyen Microsoft bakalım Spartan ile aradığı başarıya ulaşabilecek mi?

Google Play 3. Yaşını Uygulama, Oyun, Müzik ve Film İndirimleri ile Kutluyor

YORUMLAR