Spotify, Apple'a Rağmen Ücretsiz Kalmaya Devam Edecek

Spotify, Apple'a Rağmen Ücretsiz Kalmaya Devam Edecek

Dünyanın en popüler dijital müzik servislerinden bir tanesi olan Spotify, Apple'ın baskısına rağmen ücretsiz müzik servisi yayını yapmaya devam edeceğini ve kullanıcılarının bu konuda herhangi bir endişeye kapılmaması gerektiği söyledi.

Apple'ın önümüzdeki haftalarda  tanıtacağı yeni müzik servisi Apple Music için yaptığı çalışmalar arasında, müzik servislerinin en popüleri Spotify ve diğer servisleri de hedef alarak ücretsiz müzik yayını yerine daha uygun fiyatlar ile üyelik üzerinden yayın yapılmasını istediğini belirtti. Bu konuda sınırları zorlayan Apple'a rağmen Spotify bunun gerçekleşmeyeceğini açıkladı.

İnternet üzerinde yayılan dedikodulara göre Spotify, ücretsiz müzik yayınını kaldırarak kullanıcılara ilk olarak 3 ay ücretsiz Premium üyelik sunacak ve 3 ay sonunda mecburen Premium üyelik almak zorunda bırakacacaktı. Fakat Spotify tarafından resmi olarak reddedilen bu haberden sonra Spotify kullanıcılarının tedirgin olmasını sağlayacak herhangi bir durum kalmadı.

Eğer Spotify kullanmadıysanız ücretsiz olarak yararlanabileceğinizi bilmeniz gerekiyor. Fakat ücretsiz olarak Spotify kullanırken, reklamlar dinlemek zorunda kalıyor ve aynı zamanda istediğiniz şarkıları limitsiz açamıyorsunuz. Tüm özellikleri ile sınırsız Spotify'dan yararlanmak isterseniz, Premium hesap almanız gerekiyor. Şahsen ülkemize gieiş yaptığı ilk günden bu yana Spotify kullanıcısıyım ve zaman içerisinde gelişerek gittikçe daha da güzelleştiğini söyleyebilirim. Bu alanda hem ücretli hem de ücretsiz kullanıcılara hitap eden başarılı bir servis olan Spotify'ın üyelik sistemini değiştirmeyerek kaliteni hizmetine devam edecek olması güzel. Ayrıca Spotify Apple'ın WWDC 2015'te açıklayacağı Apple Music'ten yaklaşık 2 hafta önce, Spotify üzerinde yaşanacak gelişim ve yenilikleri 20 Mayıs'ta açıklayacak ve açıkcası Apple'a bir gol daha atmış olacak.

Siz olsanız Spotify mı? Apple Music mi? kullanırdınız. Cevaplarınızı aşağıdaki yorum bölümünden yazabilir ya da Twitter hesabı üzerinde bizlere Tweet atabilirsiniz.

Microsoft Korsan Windows 10 Kullanacakların Biletini Kesti

YORUMLAR