Spotify Nihayet Kar Etmeye Başlayacak

Spotify Nihayet Kar Etmeye Başlayacak

Dünya üzerinde 60 ülkede faaliyet gösteren ve 40 milyondan fazla kullanıcısı olan Spotify, hiç şüphesiz en popüler online müzik servisi. Böyle olmasına rağmen sürekli kar ettiğini sanıyoruz ama durum gerçekten bildiğimiz gibi değil. Şirket, uygulamalar piyasaya sürüldüğünden bu yana her çeyrekte zarar açıklıyor. Ancak yeni bir rapora göre, Spotify bu çeyrekte nihayet kar etmeye başlayacak.

Spotify'ın çok para kazandığı bir gerçek. Fakat bu para hiçbir zaman geldiği yerde kalmıyor. Çünkü müzik servisinin her sanatçıya ayrı ayrı telif ödemesi gerekiyor. Zamanında bu konu çok tartışılmıştı ve sanatçıların tepkileri doğrultusunda telif ödenilmesine karar verilmişti. Müziği "icra edenler" açısından düşünüldüğünde, tartışmasız iyi bir karar alındı.

Risk sermayesi şirketi Northzone'un bir üyesi olan ve Spotify'ın yatırımcılarından Par-Jorgen Parson, şirketin enerjisini hızla büyümek ve genişletmek için kullandığını ifade etti. Bu cephede önemli aşamalar geçirdiklerini söyleyen Parson, Spotify'ın ekonomisinden de kısaca bahsetti. Reuters'a verdiği röportajda, şirketin 2017'de kar edip etmeyeceği sorusuna "Kesinlikle evet" diyen yatırımcı, her şeyin yolunda gittiğini yineledi.

Umarız şirketten böyle güzel haberler gelmeye devam eder. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Spotify, SoundCloud'u Satın Alabilir

Ücretsiz Spotify Reklamlarında Kötücül Yazılım Uyarısı

YORUMLAR