Spotify Tüm Dünyada 10 Milyon Ücretli Aboneye Ulaştı

Spotify Tüm Dünyada 10 Milyon Ücretli Aboneye Ulaştı

Dünya üzerinde 56 farklı pazarda varlık gösteren dijital müzik servisi Spotify, 40 milyon aktif üye ile birlikte toplamda 10 milyon ücretli üye sayısına ulaştı.

2008 yılında İsveç'te kurulan Spotify, kurulduğu andan itibaren gelişmesini ve büyümesini sürdürdü. Zaman içerisinde sürekli olarak yeni pazarlara açılan müzik servisi kendi alanında bir numara. 30 milyondan fazla şarkıya sahip olan Spotify, üye sayısının artışını sürdürmesi ile birlikte daha iyi hizmet edebilmenin yollarını aramaya devam ediyor.

Bildiğiniz üzere Spotify ülkemizde geçtiğimiz aylarda faaliyete geçmişti. Ücretsiz ve ücretli kullanım seçenekleri sunan Spotify, diğer ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de beklenilen ilgiyi gördü. Kullanıcıların kendi çalma listelerini oluşturabildiği, favori şarkılarını rahatlıkla tekrar dinleyebildiği ve diğer kullanıcıları takip ederek onların da neler dinlediklerini görmesini sağlayan Spotify, geçtiğimiz günlerde tasarımını tamamen değiştirerek daha siyah ve etkileyici bir arkaplan kullanmaya başladı. Masaüstü,  Web, Android, iOS ve Windows Phone versiyonunlarının tümünün tasarımını yenileyen Spotify'a ücretli üye olarak elde edebileceğiniz bazı avantajlar bulunuyor. Bu özelliklerden en iyisi, çevrımdışı olarak dinlemek istediğiniz şarkıları veya çalma listelerinizi internet bağlantısına sahipken indirerek, daha sonra internet bağlantınız olmasa bile dinleyebilmeniz. Bunun dışında ücretli üye olarak hiç bir şekilde reklam ile karşılaşmıyorsunuz. Müzik indirme fırsatı sunan Spotify'a ait bazı önemli bilgileri sizinle paylaşmak istiyorum.

  • En Çok Dinlenen Sanatçılar: Tüm zamanların en çok dinlenen sanatçısı ünvanına sahip. En çok dinlenen kadın sanatçı ise Rihanna. En çok dinlenen ikinci sanatçı David Guetta olurken, Rihanna'yı takip eden en çok dinlenen ikinci kadın sanatçı ise Katy Perry.
  • En çok dinlenen şarkı: Avicii'nin ''Wake Me Up'' şarkısı Spotify üzerinde 235 milyon dinleme ile ilk sırada yer alıyor.
  • En çok takip edilen sanatçı: Davit Guetta, 5 milyondan fazla takipçi sayısı ile en çok takip edilen isim.

Sizde kendinize özel bir müzik keyfi yaşamak istiyorsanız, Spotify'ı ücretsiz olarak indirebilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Diğer kullanıcıların listelerini ve Spotify tarafından farklı ruh halleri için özenle hazırlanan listeleri takip ederek her zaman yeni müzikler keşfedebilirsiniz.

Android Telefonlarınız İçin En Gerekli Uygulamalar

YORUMLAR