Spotify’a Dokun Dinle Öğren Özelliği Geldi

Spotify’a Dokun Dinle Öğren Özelliği Geldi

Geçtiğimiz yıl 10 milyon paralı üyeye ulaşan Spotify, pop sanatçısı Taylor Swift ile bir anlaşmazlık yaşamış ve bunun sonuncu olarak tüm platformlarda uygulamasını yenilemek zorunda kalmıştı.  

Yaşanan anlaşmazlık şarkıları bilmiyorsanız 'keşfet' seçeneğiyle bir kısmını dinlemenize olanak sağlayan uygulamadan kaynaklanıyordu. Bu ön dinleme 30 saniyelik bir süreci kapsıyordu. Bu özellik yenilenen Spotify'da kaldırıldı. Tüm bu olayların üzerinden bir yıl geçti ve Spotify yepyeni bir çözümle karşımıza geldi. 

Bir şarkıyı listenize atarken, ararken ya da albümler arasında gezinirken ön dinleme yapmak için şarkının üzerinde bir kaç saniye kadar parmağınızı tutmak size yepyeni bir Spotify tecrübesi kazandırıyor. Ön dinlemeyi aktif hale getirdiğiniz anda parmağınızı kaldırmadan liste ve şarkılar arasında dolaşabiliyor ve yine ön dinlemeye bu şarkılardan devam edebiliyorsunuz. Bu arada parmağınızın yanında beliren dikdörtgen kutucuklar şarkıyla ilgili tüm bilgileri de size sunuyor. Bunun yanı sıra parmağınızı bastığınız şarkıyı sola sürükleyerek ön dinleme anında listenize eklemeniz de mümkün kılınmış. 

Spotify Kullanıcılarını Uyardı

Spotify 5. Yaşını Kutluyor

YORUMLAR