Spotify'ın Aktif Kullanıcı Sayısı 60 Milyonu Buldu

Spotify'ın Aktif Kullanıcı Sayısı 60 Milyonu Buldu

Spotify 2015 yılına çok yüksek kullanıcı potansiyeli ile girdi. Beğenilen müzik uygulaması bilindiği kullanıcılara gibi çevrim dışı ve çevrim için müzik dinleyebilme olanakları sağlayabiliyor. Spotify arşivinde yüzbinlerce albüm barındırıyor. 

2014 yılının son raporunu açıklayan popüler müzik dinleme servisi Spotify, 2015 yılına 15 milyonu paralı olmak üzere 60 milyon kullanıcıya hizmet vererek girdi.

Şirketin 11 Ocak 2015 tarihli açıklamasına göre bu rakamlar en son güncel bilgiler. 2014 yılının Mayıs ayında da bir açıklama yapan Spotify o tarihte 10 milyonu ücret ödeyen 40 milyon kullanıcıya sahipti. Geçtiğimiz 7 aylık sürede oldukça etkili bir kampanyayla rakamlarını artıran şirket 2015 yılı için her hangi bir hedef işaret etmedi.

Son derece ucuz üyelik sistemi politikasıyla (ayda 10 TL) beğeni toplayan servis müzik kütüphanesinin büyüklüğü, ses kalitesi, kullanışlı ve kolay ara yüzüyle PC ve akıllı telefonların vazgeçilmez uygulaması olmayı sürdürecek gibi görünüyor.

Spotify her ne kadar büyüme rakamlarını açıklasa da rakibi olan Pandora'ya yetişmesine daha var. Geçtiğimiz ekim ayında Pandora 76,5 milyon aktif kullanıcıya ulaştığını açıklamış ve benzer uygulamalar arasında birincilik koltuğuna yerleşmişti. 

Spotify Nasıl Kullanılır?

Spotify Türkiye Tanıtım Videosu

Spotify Müzik İndirme Nasıl Yapılır?

Spotify Kullanıcılarını Uyardı

YORUMLAR