Stagefright Tehdidi Kendini Güncelledi, Stagefright 2 Daha da Tehlikeli

Stagefright Tehdidi Kendini Güncelledi, Stagefright 2 Daha da Tehlikeli

Temmuz ayının Android işletim sistemi katili Stagefright için alınan önlemler, Stagefright 2'yi engelleyemiyor.

Trend Micro güvenlik yazılımı şirketi Ağustos ayında zorla durdurulan Stagefright Android tehdidinin ortadan kalmadığını duyurdu. Trend Micro, Stagefright 2 sürümünün hala Android telefonlar olarak daha güçlü ve yenilenmiş bir halde akılı cihazlara bulaşmaya devam ettiğini bildirdi.

Temmuz ayında Android'in Yeni Belası Stagefright'a Çare Yok haberimnizle kullanıcıları uyardığımız Stagefright, Android telefonları tamamen işlevsiz kılabiliyordu. Yeni tanımlanan Stagefright 2, 2010 yılından bu yana üretilmiş olan tüm Android telefonları tehdit edebiliyor. Ağustos ayında ilk tehdit için yama yayınlayan Google’ın işi henüz bitmemiş gibi görünüyor. Android işletim sistemi 2.1’den 5.1.1 sürümleri kullanan tüm cihazlara bulaşabilen Stagefright 2 yine fark edilmesi zor ve engellemesi neredeyse imkansız yapısıyla hortlamış bulunuyor.  

Stagefright 2 sürümü fotoğraf paylaşımları, video izleme, doküman paylaşma gibi aktivitelerde kullanıcıların gizliliğini de tehdit ediyor, bu dosyalara da bulaşarak hızla yayılabiliyor. Bakalım Google bu duruma nasıl bir çare bulacak?

Korkutan Virüs Stagefright, Android Cihazınızı Etkiledi mi? Anında Öğrenin!

Stagefright Android Virüsünden Korunmanın Yolları

YORUMLAR