Star Wars Karakterleri Odanızda Dolaşacak

Star Wars Karakterleri Odanızda Dolaşacak

Star Wars hayranlarının yıllardır görmek istediği teknoloji sonunda gerçek oluyor. Star Wars serisinin unutulmaz karakterleri, arttırılmış gerçeklik teknolojisi ile evlerimize, odalarımıza konuk oluyorlar.

Karakterleri odamıza ışınlamak için ise "force" kullanmanıze gerek yok. Çünkü bu hologramlar, dijital efekt işinin en ünlü şirketi ILM ve VR'ın öncülerinden Magic Leap tarafından yapılıyor. Çeşitli araçlarla birlikte evinizin bir odası döşeniyor ve istediğiniz an da serinin en sevilen karakteri R2-D2 ve o kadar da sevilmeyen altın renkli C-3PO belirebiliyor. Serinin eğlenceli bulunan repliklerini tekrar eden ikili, böylece Star Wars serisinde gördüğümüz hologram iletişimi bir başka şekilde de gerçekleştirmiş oluyor.

Geçtiğimiz sene de Magic Leap tarafından benzer bir teknolojinin tanıtımı yapılmış; ancak bu sistemin nasıl çalıştığı tam olarak açıklanmamıştı. ILM ve Magic Leap'in yeni Star Wars projesinin de tam olarak nasıl çalıştığı bilinmiyor. Fakat hemen aşağıdan izleyebileceğiniz videoda olduğu gibi nasıl çalışırsa çalışsın, ortaya oldukça eğlenceli bir işin çıktığı çok açık. İzlemesinin bile bu kadar eğlenceli durduğu bir işin, gerçekte nasıl olacağı ise merak konusu. İşte o video:

Star Wars Episode VII: Güç Uyanıyor'un Korsan Kopyası 12 Saatte İndirme Rekoru Kırdı

Star Wars Hayranı Adını Darth Vader Olarak Değiştirdi

Star Wars:The Force Awakens Rekorları Altüst Etti

YORUMLAR