Tesla'nın Otomatik Pilotu Rahatsızlanan Sürücüsünü Hastaneye Götürdü

Tesla'nın Otomatik Pilotu Rahatsızlanan Sürücüsünü Hastaneye Götürdü
Ramazan Tugay Kahraman
Ramazan Tugay Kahraman Yazılım
YORUM YAZ

Son olarak ölümlü kazayla gündeme gelen Tesla'nın otomatik pilotu, bir süredir hayat kurtarıyor. Tesla Model X'in otomatik pilotu, rahatsızlanan şoförünü hastaneye kadar götürmeyi başardı.

37 yaşındaki Neally isimli Tesla sürücüsü, karnında ve göğüsünde acı hissetmeye başlamasıyla birlikte arabayı süremeyeceğini anladı. Bunun üzerine Neally, aracının otomatik pilotuna, yakındaki hastanenin adresini girdi ve arabası kendisini yaklaşık 32 kilometre uzaklıktaki hastaneye ulaştırdı. Otomatik pilotun hastanenin önüne gelmesinin ardından, arabasını boş bir yere park eden sürücü, doktorların yanına gitmeyi başardı.

Yapılan tetkiklerin ardından Neally'nin Pulmoner Emboli -akciğere giden damarlarda yaşanan tıkanma- olarak adlandırılan bir sıkıntı yaşadığı görüldü ve hemen tedavisine başlandı. İlk müdahelenin ardından doktorlar, Neally'nin hayatta kalmış olmasını mucize olarak nitelendirdiler. Tesla'nın otomatik pilotu, karıştığı ilk ölümlü kazadan sonra tartışılmaya başlansa da, şirketin CEO'su Elon Musk daha önce, otomatik pilot sisteminin her araçta kullanılmasıyla yılda 500,000 kişinin hayatının kurtulabileceğini iddia etmişti. Belki de haklıdır, ne dersiniz?

Tesla'nın Bir Sonraki Arabası SUV Modeli Model Y Olacak

Tesla'nın Otomatik Pilotu Bu Kez Hayat Kurtardı

Tesla Otomatik Pilotunun Yaptığı Kazanın Sebebi Belli Oldu

YORUMLAR