The Witcher Dizisi 2020'ye Ertelendi

The Witcher Dizisi 2020'ye Ertelendi

Oyunseverler olarak büyük merakla beklediğimiz The Witcher dizisi 2020'den önce çıkış yapamayacak. Dizinin senaristi Lauren S. Hissrich, bu üzücü haberi paylaştı.

Andrzej Sapkowski'nin yazdığı The Witcher önce oyun olarak uyarlanmıştı. Ünlü yazar oyunun kitaptan çok farklı olduğunu ve bundan rahatsız olduğunu sürekli belirtiyordu. Daha sonrasında kitaba bağlı kalınması şartıyla Netflix ile anlaşma sağladı. Netflix hızlı bir şekilde çalışmalara başladı. Ancak, dizinin senaristi olarak seçilen Lauren S. Hissrich, üzücü haberi bizlere paylaştı.

Lauren S. Hissrich, dizinin diğer bölümlerini tamamlamak için bir hayli çalıştıklarını ve çok fazla zamana ihtiyaçları olduğunu belirtti. The Witcher toplamda 8 bölüm olacak. İlk bölümün tamamlandığını hatırladığımızda, senaristin daha yazması gereken 7 bölüm daha bulunuyor.

The Witcher 3 dizisi için hummalı bir çalışma yapılıyor. Dizinin senaristi The Witcher yazarı ile sürekli buluşarak ondan fikirler alıyor. Karakterleri ve dünyayı izleyicilere hissetirmek için elinden geleni yapmak istiyor.

Dizinin 2020'den önce çıkmayacak olması elbette üzücü. Ama ortaya daha iyi bir çalışma çıkacağını düşündüğümüzde bu zamanın pek de önemi olmadığını düşünüyorum.

YORUMLAR