Trojan Geliştirme Kiti İle Kendi Virüsünüzü Yapmak Çok Kolay!

Trojan Geliştirme Kiti İle Kendi Virüsünüzü Yapmak Çok Kolay!

Kodlama veya yazılım hiç basite alınacak bir iş değildir. Özellikle güvenlikle ilgili bir yazılım geliştirmek sabır ve tecrübe ister. Ancak geçtiğimiz günlerde Çin'de ortaya çıkan Trojan Development Kit isimli bir uygulama, sıfır yazılım bilgisiyle bile fidye virüsü oluşturmanızı ve kullanıcıları tehdit etmenizi sağlıyor.

Symantec şirketinin güvenlik uzmanı Dinesh Venkatesan, şu anda Çin'de mevcut olan ve herhangi bir kodlama deneyimi olmayan herkesin kötü niyetli Android uygulaması oluşturabileceği bir uygulamanın olduğunu belirtti. Kendi virüsünüz için gerekli olan her şeyi Çince forumlardan indirilebiliyorsunuz. Ancak kötü amaçlı yazılım hazırlamak için kullanıcıların geliştiriciyle bağlantı kurmasının ve bir kerelik ödeme yapmasının gerekli olduğu da ifade edildi.

Uygulama fidye notunu, şifreleme anahtarını, ikonunu, kodun matematiksel operasyonlarını ve saldırıya uğrayan telefonun nasıl bir animasyon oynatacağını seçmenize bile izin veriyor. Bütün boşlukları doldurup seçenekleri tamamladığınızda "oluştur" tuşuna dokunmanız gerekiyor. Eğer yapımcıya ödeme yaptıysanız, yapımcı size malware uygulamanızı sunuyor. Bunu yaptıktan sonra istediğiniz kadar fidye virüsü üretip internette paylaşabiliyorsunuz.

Symantec tarafından yapılan açıklamada, kısa süre içerisinde bu uygulamanın diğer bölgelere yayılarak tehlike çemberinin daha da genişleyeceği söylendi ve bu konuda kullanıcıları uyardı. Ayrıca internette gördüğünüz her APK dosyasına da güvenmenin yanlış olacağı bildirildi.

Tehlikeli Fidye Virüsü Locky, Yeni Kimliğiyle Geri Döndü

Opera 47 Yeni Virüs Koruma Sistemi ile Çıktı!

YORUMLAR