Turkcell Koşulsuz Şartsız AKN'yi Kaldıracak

Turkcell Superonline AKN

1 Ocak 2019 itibarıyla tamamıyla kaldırılması planlanan Adil Kullanım Kotası ya da kısaltılmış haliyle AKN uygulaması hakkında Turkcell’den önemli bir açıklama geldi. Turkcell, 1 Ocak itibarıyla AKN’yi koşulsuz, şartsız ve ek kotasız kaldırıyoruz ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz yıl bahar aylarında alınan kararla 1 Ocak 2019 itibarıyla bütün internet servis sağlayıcılarının Adil Kullanım Kotası uygulamasına son vermesi söylenmişti. Böylece internet kullanıcıları, herhangi bir kısıtlama ya da kota olmadan, ayın her gününde sözleşmelerinde yazan internet hızlarını almaya başlayacaklardı. Buna rağmen bazı internet servis sağlayıcıları, AKN yerine ek kota ya da buna benzer uygulamalar getirerek, AKN’yi bir şekilde devam ettireceklerinin sinyallerini vermişlerdi.

AKN konusunda net bir açıklama yapan Turkcell, iki milyon ev ve iş yeri kullanıcısı için AKN’yi koşulsuz şartsız kaldıracaklarını söyledi. Konuyla ilgili konuşan Turkcell Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan, AKK’sız yeni döneme geçiş öncesi müşterilerine kafa karışıklığı yaratmadan ve formalite yaşatmadan gerçek limitsiz internet kullanımı yaşatacaklarını belirterek, “Dijital altyapı ve teknoloji sağlayıcısı olma vizyonuyla Türkiye’nin dijital ekosistemini güçlendirmek ve çeşitlendirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Türkiye'nin geleceği ve menfaatleri için dijital dönüşümün kaçınılmaz olduğunu hep birlikte görüyoruz. Dijital dönüşümün ve dijitalleşen dünyanın havası suyu da hiç şüphesiz ki internet bağlantı hizmetleri diyebiliriz. Biz Turkcell olarak 1 Ocak itibariyle Turkcell’li iki milyondan fazla ev ve işyerinde, dijital ekosistemde diledikleri gibi yaşayabilmeleri için daha önce de sonuna kadar desteklediğimizi belirttiğimiz AKK’sız internet kullanımını başlatıyoruz. Mevcutta, AKK’li tekliflerde bulunan müşterilerimizi ek paket, ek fiyat, hediye gibi kavram karmaşasına sokmadan net bir şekilde AKK’sız internet dünyasına geçiriyoruz” dedi.

Erkan sözlerini şöyle sürdürdü: ”Hem var olan müşterilerimiz hem de Turkcell’e yeni gelecek müşterilerimiz bu dönemle birlikte gerçek limitsiz internetin keyfini sürecekler. Türkiye’nin Turkcell’i olarak müşterilerimizin hayatlarını her alanda kolaylaştırmak için çabalıyoruz, onları dinliyoruz ve onların talepleri doğrultusunda paketler hazırlıyoruz. Bu geçiş sürecinde de yine müşterilerimizin limitsiz tarifelere geçişlerini gerçekleştireceğiz fakat bu çözümlerin nihai çözüm olmadığını da her fırsatta dile getiriyoruz. Ülkemizdeki internete erişim maliyetlerinin düşürülmesi ve yüksek hızda internetin tüm Türkiye’ye en kısa sürede yayılabilmesi için ortak fiber altyapı kurgusunun bir an önce hayata geçmesi gerekiyor.“