Türkiye'de Girişimlerin İnternet Kullanım Oranları Arttı

Türkiye'de Girişimlerin İnternet Kullanım Oranları Arttı

TÜİK'in yaptığı bir araştırmaya göre, 10 veya daha fazla çalışanı istihdam eden girişimler daha fazla internet erişimine sahip. Araştırmada, bu girişimlerin internet erişiminin yüzde 95.9 seviyelerine ulaşmış olduğuna dikkat çekiliyor.

Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK), Girişimlerde Bilişim Teknolojileri Kullanımı Araştırmasına ait 2017 yılı sonuçlarını açıkladı.

Anadolu Ajansında yayınlanan raporun sonuçlarına göre, 2016 yılında yüzde 93,7 olan, 10 ve daha fazla çalışana sahip girişimlerin internete erişim oranı bu yıl yüzde 95,9'a yükselmiş. Araştırma sonuçlarına göre, geçen yıl yüzde 38,1 olan 10 ve daha fazla çalışanı olan girişimlerin sosyal medya uygulamalarını kullanma oranı da bu yıl yüzde 45,7'ye yükselerek artış göstermiş.

Bu bilgilerin yanı sıra internet sayfasına sahip olan girişimlerin oranı da geçen yıla oranla yükselerek yüzde 66'dan yüzde 72,9'a ulaşmış.

İnternet Erişim Tercihleri

Araştırmaya göre, girişimlerin yüzde 94,2'si internet erişimde genişbant kullanmayı tercih etmişler. Abone oldukları internet bağlantı hızları dikkate alındığında, girişimlerin yüzde 22,5'i 10 Mbit/s, yüzde 59'u 10-99 Mbit/s hız aralığında ve yüzde 18,5'i ise 100 Mbit/s ve üzeri hızda internet kullanarak ihtiyaçlarını karşılamışlar.

BKM 2016 Alışveriş İstatistik Verilerini Açıkladı

Türkiye, Günde 330 Dakikayla Televizyon İzleme Rekoru Kırdı

Türkiye'de Dijital Reklam Yatırımları Gittikçe Büyüyor

YORUMLAR