Türkiye'nin En Kapsamlı Siber Güvenlik Yarışması Ankara'da Yapıldı

Türkiye'nin En Kapsamlı Siber Güvenlik Yarışması Ankara'da Yapıldı

Ülkemizdeki siber güvenlik uzmanlarının bir araya geldiği "Bayrağı Yakala" yarışması Ankara'da düzenlendi. Kamu kurum ve kuruluşlarını, özel sektörü ve gönüllüleri buluşturan etkinlik, Türkiye'nin en kapsamlı siber güvenlik yarışmalarından biri.

Ülkemize karşı yapılan siber saldırılarda kamu kurumlarını korumakla görevli olan siber güvenlik uzmanları, Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ tarafından düzenlenen Capture the Flag (Bayrağı Yakala)yarışmasına katılarak rakiplerini geride bırakmaya çalıştı. Birer hacker gibi davranan uzmanlar çeşitli konularda sistem açıklarını bularak birbirleriyle yarıştı ve sisteme sızmaya çalıştılar. Bu yıl Ankara'da düzenlenen etkinliğe Türkiye'nin pek çok bölgesinden gönüllü ve uzman katılımı oldu.

Yarışmaya katılan uzmanlar kriptoloji ve tersine mühendislik dallarında çalışma imkanı buldu. Belirlenen hedeflere ulaşmaya çalışan katılımcılar aynı zamanda birbirleriyle de yarıştı. Katılımcıların deneyimli olması ise etkinliğin renkli görüntülere sahne olmasını sağladı. Düzenlenen etkinlik hakkında açıklama yapan Savunma Sanayi Müsteşarı İsmail Demir, "Siber güvenlik, ülkeler için milli güvenlik sorunu haline gelmiş durumda. Savunma kadar saldırı kabiliyetinizin de olması şart. Çünkü bu gücünüz olmazsa caydırıcılık gücünüz de olmaz" şeklinde açıklama yaparak yarışmanın önemine vurgu yaptı.

LinkedIn Şifrelerini Çalan Rus Siber Korsan Yakalandı

Windows'un Güvenli Modu Hack İçin Kullanılıyor

YORUMLAR