Twitter, iOS'ta Baştan Aşağı Değişti

Twitter, iOS'ta Baştan Aşağı Değişti

Twitter bugün aldığı ani bir kararla iOS platformu üzerinde yayınladığı uygulamanın tasarımında değişikliğe gitti. Yapılan değişiklikler, geçen sene Android uygulamasında yapılanlarla neredeyse birebir aynı. 

Kullanıcılardan gelen geri bildirimler sonucunda hazırlanan yeni tasarım, kullanımı daha da kolaylaştırılıyor şeklinde lanse edilmiş ve önce Android platformu için yayına alınmıştı. Uzun süredir iOS için de benzer bir değişikliğin yapılması beklenirken, Twitter bugün yayınladığı güncelleme ile iOS'un görünüşü ve arayüzünü de yeniledi.

iOS'ta yapılan büyük değişikliğin yanı sıra Android, Tweetdeck ve Twitter Lite üzerinde de kimi değişiklikler yapıldı. Uygulamanın neredeyse her noktasına dokunan bu değişiklikler şöyle sıralanabilir:

  • Profil, ek hesaplar, Moments, ayarlar ve gizliliğin hepsine birden bir yerden ulaşabileceksiniz.  Yan tarafta bulunacak yeni gezinti menüsü ve uygulamamızın altında bulunan daha az sayıdaki sekme ile karışıklık daha az hale getirildi. 
  • Website linkleri şimdi Safari’nin Twitter uygulamasındaki görüntüleyicisinde de açılabiliyor olacak ve böylece hali hazırda giriş yaptığınız internet sitelerine kolaylıkla ulaşabileceksiniz.
  • Tweetler cevap, Retweet ve "like" sayısını anında güncelleyecek ve böylece sohbetleri tam da gerçekleşirken, canlı olarak takip edebileceksiniz.
  • Daha sezgisel ikonlarla birlikte Tweetlerle, özellikle Twitter’da yeniyseniz, daha kolay etkileşime geçebileceksiniz. Örneğin insanlar ok şeklindeki ‘cevap ver’ ikonunun silmek veya bir önceki sayfaya geri gitmek anlamına geldiğini düşünüyorlardı. Bu ikon herkes tarafından iyi bilinip sevilen yorum baloncuğuna çevrildi. Ayrıca daha iyi bir etkileşim için ikonlar daha sade hale getirildi.
  • Yazı şekilleri ve tipografisi değiştirildi. 

Twitter, Direkt Mesajları Filtrelemeye Başladı

Twitter'dan Ramazan'a Özel Hastag ve Emojiler Geldi

Twitter, Reklam Anlayışına Yeni Bir Boyut Getiriyor

YORUMLAR