Twitter'da DM Virüsü Alarmı! Linklere Sakın Tıklamayın!

Twitter'da DM Virüsü Alarmı! Linklere Sakın Tıklamayın!

Twitter üzerinde yeni yayılmaya başlayan bir virüs birçok kullanıcının hesabından istenmeyen mesajlar paylaşılmasına neden oluyor. Twitter'ın DM - direkt mesajlaşma sistemi üzerinden yayılmaya başlayan bu virüs üzerinden kullanıcılara kısaltılmış bir bağlantı gönderiliyor. Bu bağlantıya tıklanıldığında ise kullanıcılar sahte bir Twitter giriş ekranına yönlendiriliyorlar. Gerçek Twitter giriş ekranına bir hayli benzeyen bu ekranda ise kullanıcılardan Twitter hesap bilgileriyle giriş yapmaları isteniyor. Bu sayede kullanıcıların hesap bilgileri çalınıyor ve Twitter hesaplarından DM virüsü diğer kullanıcılara gönderiliyor.

Twitter'da ortaya çıkan bu yeni virüs dalgasında kullanıcı bilgilerini çalmaya çalışan sistemi tasarlayanların biraz ince çalıştıkları görülebiliyor. Gönderilen mesaj şu şekilde:

Koalisyon gibi gündemde olan bir konuyu kullananan sahtekarlık sistemi kullanıcıları Twitter gibi görünen; fakat dolandırma amacı güden bir sayfaya yönlendiriyor. Eğer bu sayfa üzerinden Twitter hesap bilgilerinizi verdiyseniz Twitter şifrenizi yenilemenizi tavsiye ediyoruz.

Kaspersky'de Skandal İddia, Gizlice Malware mı Yapıyorlar?

YORUMLAR