Vine Öldü! Çok Yaşa Vine Camera

Vine Öldü! Çok Yaşa Vine Camera

Twitter ekim ayında, üç yıl önce açtığı video paylaşma platformu Vine'ı kapatacağını açıklamıştı. Birkaç hafta önce yapılan bir başka açıklama ile de Vine uygulamasının tamamen kapatıldığı söylenmişti.

Vine'ı aktif olarak kullanan kullanıcılara, bütün videolarını indirmek için bir fırsat verilmiş ve Vine'ın internet sitesi bu indirme işlemleri için bir süre daha açık tutulmuştu. Kapatma işleminin ardından Vine gibi bir markanın ne olacağına dair hiçbir söylemde bulunmayan Twitter, yaptığı küçük bir değişiklikle Vine'a yeni bir yol çizmeyi de ihmal etmedi. 

Vine Camera olarak değişen uygulama için henüz ayrıntılı bir açıklama yapılmadı. Fakat, Twitter'ın resmi olarak yayınladığı şu cümle olayı anlatmaya yetti; "Ocak ayında Vine'dan Vine Camera olarak adlandırdığımız bir başka uygulamaya geçiyoruz. Bu kamera uygulaması ile yine altı saniyelik küçük videolar kaydedebilecek ve bunu direkt olarak Twitter üzerinden paylaşabileceksiniz."

Twitter, yakın zaman sonra favori Vine kullanıcılarınızı Twitter üzerinden rahatça takip edebilmeniz için küçük bir uygulama daha yayınlayacak. Böylece Twitter'ın ayrı ayrı uygulamalar yerine tek bir uygulamada bütünleşme projesi de nihayete yaklaşacak. 

Vine Yerine Hype Geliyor!

YORUMLAR