Whatsapp Bazı Hesapları Ücretli Yapmaya Hazırlanıyor

Whatsapp Bazı Hesapları Ücretli Yapmaya Hazırlanıyor

WhatsApp'ın belli üyelikleri ücretli yapmak için bir dizi test yapacağı açıklandı. WhatsApp Operasyon Direktörü Matt Idema, uygulamada büyük girişimcilere sağlanacak olan yeni özelliklerden ücret almaya başlayacakları söyledi.

Görünen o ki, neredeyse Facebook tarafından satın alındığından beri duyduğumuz "WhatsApp paralı mı oluyor?" haberleri gerçek olacak. Wall Street Journal'ın raporuna göre; WhatsApp, kurumsal iletişime de ağırlık vererek uygulamaya yeni özellikler ekleyecek ve bunların bazılarından üyelik bedeli tahsil edecek.

WhatsApp uygulamasının resmi blog sayfalarında konuyla ilgili olarak, "Ücretsiz olan Whatsapp Business uygulaması; havayolu şirketleri, e-ticaret siteleri, bankalar gibi büyük şirketler için girişim çözümlerini test ediyor" açıklaması yapıldı. Bu paragrafın ardından gazeteye konuşan WhatsApp Operasyon Direktörü, "Gelecekte, büyük kurumsal şirketlere ücret uygulamayı düşünüyoruz" diyerek, yukarıda blog sayfalarında ifade edilen paragrafa atıfta bulundu. Yönetici, WhatsApp'ın planladığı ücretlendirme sisteminin detaylarının henüz netleştirilmediğinin de altını çizdi.

WhatsApp'a Renkli Bir Özellik Ekleniyor

WhatsApp Üzerinden Para Transferi Dönemi Başlıyor

YORUMLAR