WhatsApp Emoji Desteğini Geliştiriyor

WhatsApp Emoji Desteğini Geliştiriyor

Eğer WhatsApp kullanırken aradığınız emojiye hızlı erişememekten şikayetçiyseniz size güzel bir haberimiz var. WhatsApp emoji arama özelliğini test ediyor.

Dünyanın en yaygın olarak kullanılan anlık mesajlaşma servisi olan WhatsApp'ta her gün milyonlarca emoji gönderiliyor., hatta bazen yakınlarımızla sadece emojileri kullanarak anlaşabiliyoruz. Duygularımızı ve düşüncelerimizi daha iyi bir şekilde ifade etmemize yardımcı olan emojilerin sayısı zamanla artırılmıştı; fakat bu emojilere erişim yöntemi hiç değişmemişti. WhatsApp'ın bu konuda bir hayli geride kalmış olduğu söylenebilir, anlık mesajlaşma servisinin rakipleri hem emoji çeşitleri, hem de emojilere erişim yöntemleri açısından WhatsApp'ı sollamış durumda. Neyse ki WhatsApp da bu durumun farkına varmış.

WhatsApp'ın beta sürümünde ortaya çıkan yeni özellik sayesinde emoji kullanırken arama yapabiliyoruz. Aradığınız emojiyi bulmak için anahtar kelimeyi yazıyor, sonrasında listelenen sonuçlardan istediğiniz emojiyi seçerek karşı tarafa gönderiyorsunuz. Böylece emoji kategorisinin üzerine dokunup aradığınız emojiyi bulmak için vakit kaybetmiyor ve daha hızlı bir şekilde emoji gönderebiliyorsunuz.

WhatsApp'a Gönderilen Mesajı Geri Alma Özelliği Geliyor

YORUMLAR