WhatsApp, Görüntülü Grup Sohbeti Özelliğini Test Etmeye Başladı

WhatsApp, Görüntülü Grup Sohbeti Özelliğini Test Etmeye Başladı

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcıların uzun zamandır beklediği video konferans özelliğini nihayet test etmeye başladı.

Facebook'un 1-2 Mayıs tarihleri arasında Kaliforniya, San Jose'de düzenlediği F8 Geliştirici Konferansı’nda konuşan WhatsApp yöneticisi Mubarik Imam, aylık 1.5 milyar aktif kullanıcısı bulunan uygulamanın sonunda görüntülü grup sohbeti özelliğine kavuşacağını açıklamıştı.

Her gün 2 milyar dakikanın üzerinde sesli ve görüntülü aramanın gerçekleştirildiği WhatsApp, video konferans özelliği ile kullanıcı deneyimini bir üst seviyeye çıkarmayı hedefliyor.

WhatsApp video konferans

Facebook’un çatısı altına girdikten sonra önemli bir değişim geçiren WhatsApp, yayınladığı son güncelleme ile birlikte uzun zamandır beklenen bu özelliğini devreye sokmuş oldu. 

Şu an için sınırlı sayıdaki Android kullanıcısı tarafından test edilen video konferans özelliği, önümüzdeki aylarda tüm Android ve iOS kullanıcıları için aktif hale gelecek. Video konferans özelliği ile birlikte, aynı anda dört kişi görüntülü grup sohbeti gerçekleştirebilecek. 

Bunun yanı sıra, yakında kullanıma sunulması beklenen sticker (çıkartma) özelliği de platformu çok daha eğlenceli bir hale getirecek. İlk etapta 6 adet olması beklenen çıkartmaların ve animasyonların ücretsiz olması bekleniyor. 

WhatsApp uygulamasının en güncel sürümünü aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz: