WhatsApp Karanlık Tema Yakın Zaman Sonra Yayınlanacak

whatsapp karanlık tema

En popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, her geçen gün yeni özelliklerle gelişmeye devam ediyor. Bugün ortaya çıkan yeni detaylardaysa uygulamanın, WhatsApp karanlık tema ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlandığı söylendi.

whatsapp karanlık tema 1

İlk olarak 2009 yılında kullanılmaya başlanan ve o yıldan bu yana kullanıcı sayısını katlayan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, 2014 yılında Facebook tarafından satın alınmıştı. Facebook, 19 milyar dolar civarında bir para ödeyerek satın aldığı uygulama üzerinde çalışmalarını hızlandırmış ve sesli arama, görüntülü konuşma, görüntülü grup konuşması gibi birçok özelliği uygulamaya eklemişti.

Halihazırda farklı özelliklerle kullanıcılarını memnun etmeye çalışan WhatsApp için bugün yeni haberler ortaya atıldı. Uygulamanın beta sürecinde yer alan ve beta sürümüne eklenen yenilikleri gün yüzüne çıkaran WABetaInfo isimli bir Twitter kullanıcısı, yeni özelliklerden birinin karanlık tema olacağını söyledi.

WhatsApp karanlık tema nedir?

WhatsApp gece modu, WhatsApp karanlık tema ya da WhatsApp karanlık mod olarak farklı şekillerde tabir edilse dahi aynı kapıya çıkan yeni özellikle mesajlaşma uygulamasının siyah tabanlı temaya geçeceği belirtildi. Böylece beyaz ışığın etkisi azaltılarak, gece saatlerinde telefonların ekranlarının gözlere zarar vermesi engellenirken, OLED ekranlarda uygulamanın daha iyi görünmesinin sağlanacağı dile getirildi.

WABetaInfo’nun Twitter üzerinden paylaştığı bilgiyse şöyle oldu: “Size iyi haberler vermekten mutluluk duyuyorum: WhatsApp sonunda gece modu üzerinde çalışıyor! Bu hayalimdi. Son güncellemede buna dair birçok gizli referans var.

Yeni özelliği görmek için sabırlı olun. Umarım Android telefonlar, iPhone X ve yeni iPhone’lar için full OLED uyumlu olur.”