WhatsApp'a Fotoğraf Filtreleri ve Albümler Geldi

WhatsApp'a Fotoğraf Filtreleri ve Albümler Geldi

Daha çok Snapchat'ten özellik aşırmasına alıştığımız WhatsApp, bu sefer Instagram'ın en önemli özelliği olan fotoğraf filtreleri özelliğini bünyesine dahil etti.

Bilindiği üzere WhatsApp geçtiğimiz yıllarda Facebook tarafından satın alınmıştı. Benzer şekilde, Instagram da Facebook tarafından satın alınarak firmanın elindeki bir başka sosyal medya servisi haline gelmişti. Bu durumda Facebook'un Instagram'ın sahip olduğu özellikleri başka ürünlerine taşıması da kaçınılmazdı. İşte bu durumun sonucunda WhatsApp fotoğraflara, gif animasyonlarına ve videolara filtre ekleyebileceğiniz bir araç haline geldi. Bu sayede arkadaşlarınızla WhatsApp üzerinden yazışırken, daha şık görünen fotoğraf, video ve gifler paylaşmak için Instagram'ı açıp, bu uygulama üzerinden fotoğraf veya video çekip filtrelemek ve telefonunuza kaydetmek zorunda kalmayacaksınız. Tek yapmanız gereken WhatsApp'ın kamerasını açarak dilediğiniz filtreyi seçmek olacak. Ayrıca önceden çekmiş olduğunuz fotoğraf, video ve telefonunuzda kayıtlı gif dosyalarına da filtre ekleyebileceksiniz.

WhatsApp'a gelen bir diğer yeni özellik de fotoğraf albümü özelliği. Bu özellik yazıştığımız arkadaşlarımızla yaptığımız fotoğraf, video ve diğer görsel paylaşımlarının çok daha düzenli hale gelmesini sağlıyor. Bir arkadaşımız bize 4 veya daha fazla fotoğraf veya video gönderdiğinde bu fotoğraf ve videolar bir albüm haline getiriliyor ve bu albümlere başlıklar eklenebiliyor.

WhatsApp'a kazandırılan bir diğer yeni özellik, mesajlara hızlı cevap verebilmek için geliştirilen kısayol sistemi. Kullanıcılar bu özellik sayesinde herhangi bir mesajın üzeride parmaklarını sağa doğru kaydırarak cevaplarını yazmaya başlayabilecekler.

WhatsApp'a kazandırılan bu yeni özellikler şu an için sadece uygulamanın iOS sürümünde aktif. WhatsApp'ın Android sürümüne bu özelliklerin ne zaman geleceği konusunda kesin bir tarih verilmedi; fakat önümüzdeki günlerde yeni bir güncellemeyle bu özellikler aktif hale gelebilir.

WhatsApp'ın en güncel sürümünü indirmek için bu bağlantıları kullanabilirsiniz:

WhatsApp Üzerinden İstediğiniz Dosyayı Sıkıntısız Gönderin

YORUMLAR