WhatsApp'a Renkli Bir Özellik Ekleniyor

WhatsApp'a Renkli Bir Özellik Ekleniyor

Hemen hemen her akıllı telefonda kullanılan dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp için yeni bir özellik duyuruldu.

Aslında duyurulan özellik tam anlamıyla yeni değil. Eklenecek özellik WhatsApp durum bildirimlerine renkli arka planlar eklemenizi mümkün kılıyor. Daha önceden bu özellik Facebook üzerinde kullanıcıların hizmetine sunulmuştu. Facebook kullanıcıları herhangi bir durum bildirimi paylaşmak istediklerinde listedeki arka planlardan birini seçebiliyorlardı. Bu özellik, sadece metin olarak paylaşılan durum bildirimlerinin Facebook'un görsellerle dolu haber akışı içinde kaybolup gitmesini önlemek amacıyla düşünülmüştü. Şimdi de aynı özellik WhatsApp'a geliyor; fakat bu sefer amacın aynı olduğunu söyleyemeyiz.

Yeni durum bildirimi özelliği WhatsApp kullanıcılarına aynı şekilde internet sitesi bağlantıları paylaşma imkanı da verecek. Renkli durum bildirimleri özelliği her kullanıcıda aynı anda aktif olmayacak; bunun yerine aşama aşama belli kullanıcılarda hizmete açılacak.

WhatsApp durum bildirimi özelliği şu ana kadar çok popülerlik kazanamamıştı. Yeni değişikliklerin bu özelliğin kullanımını bir miktar artırması muhtemel.

WhatsApp'ın en güncel sürümlerini indirmek için bu bağlantıları kullanabilirsiniz:

WhatsApp Web’e Yeni Bir Özellik Geldi

YORUMLAR