WhatsApp'a Snapchat Kamera Özellikleri Geliyor!

WhatsApp'a Snapchat Kamera Özellikleri Geliyor!

Dünyanın en çok kullanıcı sayısına sahip olan anlık mesajlaşma yazılımı WhatsApp için yeni ve eğlenceli özellikler yolda. Bilindiği üzere Snapchat bize mesaj paylaşma işini çok daha eğlenceli bir şekilde yapma imkanı veriyor. Bunun nedeni ise Snapchat'in sahip olduğu fotoğraf düzenleme seçenekleri. Snapchat kullanarak fotoğraflarımıza çıkartma ve maske gibi öğeler ekleyebiliyor, resim çizme işlni gerçekleştirebiliyoruz. Snapchat'in bu özellikleri göz önüne alındığında WhatsApp çok daha standart bir mesajlaşma uygulaması -idi-. WhatsApp'ın beta sürümünde şu an aktif olan yeni kamera özellikleri ise WhatsApp kullanmayı ve fotoğraf paylaşmayı çok daha keyifli hale getirecek.

Birkaç gün içinde WhatsApp'ın final sürümünde de aktif olacak güncelleme ile WhatsApp üzerinde paylaşacağımız fotoğrafları düzenleyebileceğiz. Fotoğraf veya video çektikten sonra ya da telefonumuzda kayıtlı bir fotoğraf veya videoyu seçtikten sonra yeni düzenleme araçlarını görebileceğiz. Bu fotoğraf veya videoların üzerine çıkartmalar ekleyip resim çizebilecek, yazı yazabileceğiz. Yazı tipini ve yazı rengini belirlememiz de mümkün olacak.

WhatsApp'a kazandırılacak kamera özellikleri bunlarla da sınırlı değil. Artık video çekerken parmağımızı ekranda sürükleyerek kolayca zoom yapabileceğiz. Bunun yanında telefonunuzun ön kamerasıyla fotoğraf çekilirken telefonunuzun ekranını flaş olarak kullanabileceksiniz.

WhatsApp indirmek veya güncellemek için bu bağlantıları kullanabilirsiniz:

WhatsApp'la İlgili Merak Ettiğiniz Sorular ve Cevapları

YORUMLAR