WhatsApp'ta Yeni Bir Güvenlik Açığı Tespit Edildi

WhatsApp'ta Yeni Bir Güvenlik Açığı Tespit Edildi

WhatsApp’ta yeni keşfedilen bir güvenlik açığı ile uygulama uzaktan çökertilebilir hale geliyor. Güvenlik açığının ayrıntıları haberimizde.

İki öğrenci tarafından keşfedilen açık, 2.000 karakterlik bir metin mesajıyla alıcının WhatsApp uygulamasının kilitlenmesine neden oluyor. WhatsApp, sözkonusu mesajı açmaya çalışırken kilitleniyor ve bu kişiyle olan sohbet geçmişi, mesajın geliş tarihinden itibaren geri getirilemiyor. Ayrıca zararlı mesajın yer aldığı sohbetin tamamını silmediğiniz takdirde, WhatsApp’ta bu kişiye her tıkladığınızda uygulama yeniden kilitleniyor.

17 yaşındaki Hintli Indrajeet Bhuyan ve Saurav Kar tarafından keşfedilen açığın, WhatsApp’ın iOS ve Android’deki son sürümü olan 2.11.432’yi etkilediği belirtiliyor. Eğer siz de benzer bir durumla karşılaşıp, aşağıdaki resimdeki gibi bir uyarı almaya başlarsanız, mesajın geldiği kişiyle olan tüm sohbet geçmişinizi temizlemenizi öneririz.

Bakalım WhatsApp geliştiricileri bu güvenlik açığını ne zaman kapatıp, sorunu kontrol altına alacaklar, merakla bekliyoruz.

Google, Yeni Captcha Sistemi İle Okunamayan Güvenlik Kodlarına Son Verecek

YORUMLAR