Windows 10 Adaptasyon Süreci Hızını Kesti, Windows 7 Kullanıcıları Güncelleme Almıyor

Windows 10 Adaptasyon Süreci Hızını Kesti, Windows 7 Kullanıcıları Güncelleme Almıyor

Windows 10 adaptasyonu hızlı başlamıştı, ancak eski potansiyelini devam ettiremiyor.

Yapılan istatistiklere göre Windows 7 kullanıcıları Windows 10’a geçmeyi tercih etmiyor. Geçen hafta sizlerle paylaştığımız Windows 10 Kurulumu 120 Milyonu Geçti haberinde Windows 7’nin hala popüler işletim sistemi olduğunu belirtmiştik.

Microsoft için bu durum oldukça can sıkıcı. Windows 10’un adaptasyonun süresinin yavaşlaması hem uygulama mağazasını ve buna paralel olarak evrensel uygulamalar projesine sekte vuruyor. Yapılan analizlere göre Windows 10 adaptasyonu geçtiğimiz Eylül ve Ekim aylarında sadece yüzde 1.36 artış göstermiş. Ağustos ayında bu oran yüzde 2.26 olarak ölçümlenmişti.

Ekim ayında küresel olarak Windows 10’a adapte olan bilgisayar oranı ise sadece yüzde 0.86. Windows 8.1 işletim sistemi kullanıcıları hali hazırda Windows 10’a geçmekte tereddüt etmezken, Windows 7 kullanıcıları Windows 10’a henüz sıcak bakamıyorlar. Windows 7, Microsoft işletim sistemi ekosisteminde hala yüzde 55’in üzerinde bilgisayarda kullanılıyor. Windows 8.1’in kullanım oranı ise yüzde 10.68 olarak ölçümleniyor. Aşağıdaki makaleden küresel işletim sistemlerinin en güncel kullanım oranlarına ulaşabilirsiniz.

Küresel İşletim Sistemleri Kullanım Oranları ve Windows 10'un Son Durumu

YORUMLAR