Windows 10 Güncellemeleri için Özel Alan Ayrılacak

windows 10 Finlandiya ceza

Windows 10 işletim sistemini kullanan kullanıcıların ilerideki güncellemeleri sorunsuz alması için 7 GB depolama alanı ayrılacağı duyuruldu. Microsoft bilgisayarlarında depolama alanı sıkıntısı yaşayanları daha da kızdıracak. Yapılan duyuruya göre Windows 10'un 18312 numaralı yazılım güncellemesini yapan kullanıcıların bilgisayarlarından 7 GB depolama alanı rezerve edileceği ve bu rezerve sayesinde kullanıcıların olan tüm güncellemeleri hatasız bir şekilde almalarının sağlanacağı açıklandı.

Kritik Güncellemeler Sorunsuz Yapılabilecek

Microsoft, sürekli olarak geliştirdiği işletim sistemi Windows 10'a ait olan en önemli kritik güncellemeleri ve özellik güncellemelerini sorunsuz olarak tüm kullanıcıların almasını istediğini ve 7 GB depolama alanını bunun için yapacağını üstüne basarak söyledi. Yapılan bu ayırmanın NTFS dosya sistemi içinde gerçekleştirileceğini ve her bilgisayarın farklı bir rezervasyon ayarında olabileceği açıklandı. Kullanıcıların bilgisayarlarındaki boş disk alanına göre rezervasyonun yapılacağını ve her bilgisayardaki boş disk alanının boyutuna göre çok az farklılıklar olabileceği söylendi. Son olarak bu ayarın kapatılamayacağını, sadece dil seçenekleri ve belirli ekstra ayarları kapatarak 7 GB'ı çok az da olsa küçültebileceğinizi söylemeden geçmeyelim.

Sizler Windows 10'un 7GB depolama alanı ayırması hakkında neler düşünüyorsunuz? Hangi işletim sistemini kullanmaktasınız? Yorumlarda görüşlerinizi bildirmeyi unutmayın!