Windows 10 İle Birlikte Skype iMessage'a Rakip Olacak

Windows 10 İle Birlikte Skype iMessage'a Rakip Olacak

Microsoft'un tarihe geçecek etkinliğinde yeniliklerin ardı arkası kesilmiyor. Windows 10 ayrıntılarının yanı sıra diğer birçok gelişmeyi de öğrendiğimiz etkinliğin dikkat çeken öğelerinden biri de Skype oldu. Görünen o ki Skype, Apple'ın mesajlaşma servisi iMessage'a rakip olacak.Popüler mesajlaşma ve görüntülü görüşme servisi Skype, bilindiği üzere 3G ya da WiFi bağlantısı olan her yerden ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Windows 10'un gelmesiyle birlikte mobil cihazlara entegre biçimde çalışacak olan servis, Microsoft'un iletişim alanındaki en güçlü ayağı olarak görülüyor. 

Telefonlara gömülü olarak gelecek Skype, görüntülü görüşme ve mesajlaşmayı daha keyifli bir hale getirecek. Fotoğraf, dosya, arama ve görüntülü görüşme öğelerini gördüğümüz yeniliklere aslında yabancı değiliz. Bu girişimin Apple'ın iMessage ve Facetime servislerine karşı bir hamle olduğunu rahatlıkla görebiliyoruz. Skype hizmetini kullananları otomatik algılayacak sistem sayesinde mesajlaşma ekranından bu özellikleri kullanabileceğiz.

İletişim alanında sağlam adımlar atmak isteyen Microsoft, bu konuda ne kadar kararlı olduğunu bir kez daha kanıtladı. Windows 10 ile birlikte gelecek tüm yenilikleri merakla bekliyoruz. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? 

Windows 10 Yükseltmesi Ücretsiz Olacak

Windows 10 Uygulamaları Masaüstü ve Mobilde Aynı Çalışacak

Cortana, Windows 10 İle PC'lere Giriş Yapacak

Microsoft'un Yeni Tarayıcısı Project Spartan Devrim Yaratmaya Geliyor

WhatsApp Web Uygulamasını Yayınladı

YORUMLAR