Windows 10 Kullanıcıları Dikkat: Son 30 Gün!

Windows 10 Kullanıcıları Dikkat: Son 30 Gün!

Windows 10’dan vazgeçip eski sürümlere dönmek isteyenler için son 30 gün.

"İsteğe bağlı" güncelleme olarak değil, "Önerilen güncelleme" olarak sunulmaya başlanan Windows 10 güncellemeleri kullanıcının onayını almadan başlamıyor. Her ne kadar Microsoft Windows 10 sürümüne geçişi önemli güncelleme olarak sunsa da mutlaka kullanıcının onayını beklemek durumunda. Öte yandan Windows 10’a geçerek işletim sistemiyle sıkıntı yaşayanların Windows 8.1 veya Windows 7’ye dönmeleri için de zaman daralıyor. Windows 10’dan geri dönüş için son 30 gün geri sayımı başladı.

Microsoft Windows 10’un 200 milyon cihaza yüklenmiş olduğunu açıklamış ve bu rakamın daha yükselmesini sağlamak için oldukça sıkı bir güncelleme uyarısı stratejisi geliştirmişti. Microsoft’un amacı Windows 10’u birkaç yıl içerisinde bir milyar sisteme yerleştirebilmek. Bunun için sürekli yükseltme politikasında değişiklik yapıyor.

Windows 10’a geçmek istemeyen Windows 7 ve 8.1 kullanıcılarının otomatik güncelleme seçeneklerini kapatmaları oldukça önemli. Windows 10’ yükselip de memnun olmayanların ise geri dönüş için sadece 30 günleri var. Bu süre sonunda eski sistemlere geçiş mümkün olmayacak. 

Microsoft Windows 10'u öve öve bitiremiyor

Bu arada Windows 10'un daha fazla kullanıcı çekmesi için Microsoft, bir web sitesi açarak işletim sistemini daha detaylı tanıtmaya da başladı. En güvenli işletm sistemi olduğunu kullanıcılarına defalarca telkin eden Microsoft'un yeni Windows 10 sitesini buradan takip edebilirsiniz. 

Windows 10 Artık Zorunlu İşletim Sistemi Olacak

Windows 10 Home'un Zorunlu Otomatik Güncellemeleri Canınızı Sıkabilir

YORUMLAR