Windows 10 Teknik Ön İzleme 10147 Yayınlandı, Artık Daha Canlı ve Daha Renkli

Windows 10 Teknik Ön İzleme 10147 Yayınlandı, Artık Daha Canlı ve Daha Renkli

Windows 10’un çıkışına çok az bir süre kalmışken yeni bir teknik ön izleme yayınlandı. Windows 10 Teknik Ön İzleme 10147 sürümü ara yüzde büyük değişiklikler yapmış.

Windows 10 teknik ön izleme sürümleri artık son demlerini yaşıyor. Bugün erken saatlerde yayınlanan yeni teknik ön izleme sürümü 10147, kullanıcı arayüzünü cıvıl cıvıl bir hale getirdi. Renklerin daha ön plana çıkarıldığı ve kullanıcı tarafından kolaylıkla ayarlanabildiği yeni arayüz, başlat menüsü sıkıntılarından da kurtulmuş görünüyor. Windows 10 sürüm 10147, Microsoft Edge web tarayıcısının da açık ve koyu renlerinin seçilmesine olanak veriyor. Türkiye’de biz faydalanamıyoruz, ancak Cortana’nın da bazı değişiklikler yaşadığı söyleniyor.

Başlat menüsünün tamamen transparan olma özelliği de bu yeni sürümle gerçekleşiyor. Böylece masa üzerinde derinlik ve ferahlık yaratılmış gibi görünüyor. Windows 10 Teknik Ön İzleme sürüm 10147 “fast ring” güncelleme seçeneğinde bulunan kullanıcılar için hemen indirilebilir. “Slow Ring” kullanıcıları ise Microsoft’un uygun gördüğü bir tarihte bu sürüme kavuşacaklar.

İşte arayüz değişiklerinden bazı görüntüler.


Microsoft Internet Explorer'dan Vazgeçemedi, Güncellemeye Devam Ediyor

Bankamatikler Windows 10'a Geçiyor!

Windows 10'un Bilinmeyen Gizli Bir Özelliği Daha Ortaya Çıktı

YORUMLAR