Windows 10'a Gelen Yeni Tarayıcı Microsoft Edge'i Deneyin!

Windows 10'a Gelen Yeni Tarayıcı Microsoft Edge'i Deneyin!

29 Temmuz 2015'te çıkacak olan Windows 10'un çıkışına tam 1 ay kalmışken Microsoft kullanıcılara Microsoft Edge isimli Internet Explorer yerine gelecek olan tarayıcıyı deneme fırsatı sundu.

Spartan Projesi olarak karşımıza çıkan ve uzun süre boyunca ismi açıklanmayan Microsoft Edge, Windows 10 önizleme sürümü kullanıcıları tarafından artık kullanılabiliyor. Son teknik önizleme sürümünü indirerek hem Edge tarayıcıya hem de yeni gelen bazı diğer özelliklere kavuşabilirsiniz. Fakat bu güncellemeden önce sizin için önemli olan dosya ve dökümanlarınızı yedeklemeniz yararınıza olacaktır.

Ana sayfa tuşu, daha çok düzenlenebilir yeni sekme sayfası, otomatik şifre doldurma, favori ve yer imlerini diğer tarayıcılardan alabilme ve simge durumuna küçülmüşken müzik çalabilme gibi yeni özelliklere de sahip olan Edge'in çıkmadan önceki son halini denemek için Windows 10 İndir yazısına tıklayarak deneyebilirsiniz.

Windows 10 Önizleme sürümündeki diğer değişiklik ve yenilikler:

  • Cortana ile yazı yazmadna e-posta gönderebilme
  • Windows Fotoğraflar uygulamasına GIF desteği eklendi
  • Skype WiFi, Microsoft WiFi ile tamamen değiştirildi
  • Cortana uçuşlarınız ve iş alarmlarınızı konu alabiliyor

30 gün içerisinde resmi olarak çıkış yapacak olan Windows 10'u denemek için son fırsatlarınız olan bu süreçte teknik önizleme sürümünü indirip hem Windows 10'u hem de gelecek olan yenilikleri tüm Windows 10 kullanıcılarından önce keşfedebilirsiniz.

Windows 10 Duvar Kağıdını Yaratmak O Kadar da Kolay Olmadı

YORUMLAR