Windows 10'u Bedava Almak İçin Ön Kayıt İkonu Geri Geliyor

Windows 10'u Bedava Almak İçin Ön Kayıt İkonu Geri Geliyor

Windows 7 ve 8.1 kullanıcılarının bir süredir sağ alt köşede görüntüledikleri ancak geçen hafta kaybolan “Windows 10’a bedava sahip olun” ön kayıt ikonu ve rezervasyon geri dönüyor.

Microsoft bir süre önce Windows 7 ve 8.1 sürümlerine gönderdiği, ancak daha sonra kaldırdığı “Windows 10 Rezervasyon Kayıt” ikonunu yeniden yayına verecek. Windows 10 rezervasyon ikonu bu fırsatı kaçırmış olanlar için tekrar gelecek.

Rezervasyon ikonu Windows 7 ve 8.1 sürümlerimde “Araç Çubuğunun” sağ köşesine saat bildiriminin sırasında beliyordu. Bu ikona tıklayarak kolaylıkla Windows 10 sürümünüzü rezerve edebiliyordunuz. Ancak birkaç hafta kadar devam eden bu uygulama geçtiğimiz hafta sessiz sedasız kaybolmuştu. Microsoft belki de gelen rezervasyon taleplerini çok tatminkar bulmamış olacak ki, Windows 10 rezervasyon ikonunu geri getiriyor.

Windows 7 ve 8.1 kullanıcıları her an geri gelmesi mümkün olan bu ikondan faydalanarak Windows 10 rezervasyonlarını yaptırabilecek. Ancak daha önce rezervasyon yaptırmış olan kullanıcılar bu ikonu görmeyecekler. İkon sadece rezervasyon yaptırmayan Windows 7 ve 8.1 sahiplerine geliyor.

Windows 10 RTM, 15 Temmuz'da Hazır

Windows XP Kullananları Windows 10 Çıktığında Neler Bekliyor?

Windows 10'un Dağıtım Planı Açıklandı, İşte Detaylar

YORUMLAR