Windows 10'u Hızlı ve Zahmetsizce Kurun

Windows 10'u Hızlı ve Zahmetsizce Kurun

Windows Insider programına katılan kullanıcılar tarafından alınan geri bildirimlerle sürekli olarak geliştirilen Windows 10 işletim sisteminin 9926 yapı numarasını taşıyan ilk sürümü geçtiğimiz günlerde indirilmeye sunuldu. Windows 7 ve Windows 8 kullanıcısı olarak Windows 10’a geçme düşünceniz varsa bugün itibariyle Windows Update aracılığıyla bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Modern ve klasik kullanımı bütünleştiren yeni Başlat menüsü, XBOX uygulaması, sanal asistan Cortana, baştan tasarlanan Windows Mağazası, yeni simgelerle süslenmiş Ayarlar menüsü, Bluetooth ve Miracast teknolojisini destekleyen ses ve görüntü cihazlarının daha kolay bağlanması, Süreklilik ve Türkçe dil desteği gibi birçok yenilikle bizleri karşılayan Windows 10 Build 9926, geçtiğimiz günlerde indirilmeye sunuldu.

Teknik Önizlemenin ilk sürümü olan Windows 10 9926, Windows 7 ve Windows 8 kullanıcılarına Windows Update aracılığıyla sistemlerini güncellemelerine izin veriyor. Windows Technical Preview PC Preparation adını taşıyan Windows 10'a yükseltme aracının yüklenmesinin ardından Windows Update’de bir güncelleme beliriyor ve yeni Windows’a geçmek için “Install” butonuna tıklamak yeterli oluyor.

Windows 10’un herkese açık sunulan ilk yapısı ile karşılaştırıldığında büyük yeniliklerle gelen ve daha kararlı çalışan Windows 10 Build 9926’ya geçmeden önce iki kere düşünmek gerekiyor. Zira Windows 7 ve Windows 8’e tekrar dönmek mümkün olmuyor. Bu açıdan yükseltme yapmadan önce kesinlikle bir sistem yedeği almanızı öneririz.

Windows 10 ile gelen yeniliklere göz atmak isterseniz:

Windows 10 Yükseltmesi Ücretsiz Olacak

YORUMLAR