Windows 10’un Spartan Tarayıcısı Her Platformda Çok Şık Duruyor

Windows 10’un Spartan Tarayıcısı Her Platformda Çok Şık Duruyor

Artık bir sır olmaktan çıkan Windows 10 ile beraber kullanmaya başlayacağımız tarayıcı Spartan, çoklu platformda başarıyla çalışıyor. Microsoft’un yaptığı demo Spartan için büyük umutlar beslememize sebep oldu.

Daha önceden sızdırılan görüntülerinin gerçek olduğu da anlaşılan Spartan, son derece kullanışlı ve net anlaşılır ara yüzüyle alışkanlıklarımızı değiştirmeye aday. Spartan içerikler üzerinde hemen not alıp bunları çevrimiçi arkadaşlarımızla paylaşmayı sağlayacak pek çok yeniliği de içeriyor. 

Spartan’ın en önemli özelliği tüm 'özelliklerinin' PC, akıllı telefon ve tabletlerde ayrım gözetmeden aynı olması. Haberin resminde de göreceğiniz gibi akıllı telefon ve PC tarayıcısının birbirinden hiçbir farkı yok. Spartan menüsü paylaşma özelliklerini kişiselleştiren bazı ekstra seçeneklere sahip. Geri kalan menü komutları her zaman kullandığımız standart tarayıcı menülerinde bulunanlardan farklı değil. 

Elbette PC üzerinde daha geniş bir kullanıcı ara yüzü serbestisi sağlayan Spartan boyutları ne olursa olsun tüm Windows 10 cihazlarında aynı işlevsellikte çalışacak. Microsoft Spartan’ın tüm testlerinin önümüzdeki iki ya da üç ay içinde tamamlanacağı sözünü de verdi. Windows 10, 2015'in sonbaharı gibi Microsoft cihazlarına hayat vermeye hazırlanırken Spartan’ın da bu süre içinde hazır olacağı böylelikle kesinleşmiş oluyor. 

Spartan'ın sunum esnasındaki 10 dakikalık demosunu izlemenizi tavsiye ederiz.

Windows 10 Etkinliğinde Bizleri Neler Bekliyor?

Windows 10 Android Uygulamalarını Desteleyecek Mi?

Windows 10 Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey

YORUMLAR