Windows 7 için Internet Explorer 10 Yolda

Windows 7 için Internet Explorer 10 Yolda

Microsoft birkaç gün önce şirket blogunda Windows 7 için Internet Explorer 10’un kasım ortasında geleceğini bildirdi. Internet Explorer 10’un Windows 7’ye ilişkin planları hakkında uzun bir süredir suskun olan şirket, Internet Explorer 10’a özellikle Windows 8’de çok güveniyor.

Şirket blogundaki bir gönderide Microsoft’tan Rob Mauceri, final sürümünün kullanıcı ve geliştiricilerden gelen geri bildirimleri değerlendirilip, gerekli iyileştirilmelerin yapılmasının ardından geleceğini belirtirken, “IE10 gelişmiş bir site performansı sunarken, Windows 7’de kullanmak için gerekli standartları da destekliyor.” İfadelerini kullandı. Mauceri ayrıca IE10’un Windows 7 sürümü ile Windows 8 sürümünün aynı standartlara bağlı kalınarak hazırlanmış olacağını bildirdi. Yani geliştiricilere fazladan bir yük binmeyecek.

Web geliştiricileri için bir tam sürüm yayınlamak yerine şirketin neden bir önizleme sürümü yayınlayacadığı ise merak konusu.

Blog yazısına en çok yorum yapanlar ise sitelerinin Internet Explorer 10’da optimize ve etkili çalışmasını isteyen ancak geliştirmekte zorluk çeken geliştiriciler oldu.

Ayrıca şimdiden belirtmeliyiz ki Internet Explorer’ın son sürümü, yalnızca Windows 7 ve Windows 8’de çalışacak. XP, Vista gibi bir işletim sistemine sahipseniz, Internet Explorer 10’u kullanmayı ihtimal dahilinde bulundurmamalısınız.

YORUMLAR