Windows 8.1 İçin AMD Catalyst Sürücüsü Yayınlandı

Windows 8.1 İçin AMD Catalyst Sürücüsü Yayınlandı

Windows 8.1 henüz önizleme sürümünde olsa da ekran kartı üreticileri ve diğer donanım üreticileri boş durmuyorlar ve yeni işletim sistemi için sürücülerini geliştiriyorlar. AMD de bunlardan bir tanesi AMD Radeon serisi ekran kartları ile tanıdığımız şirketin Windows 8.1 Preview için hazırladığı deneysel sürücüler şimdiden hazır.

Elbette yeni sürücülerin en iyi performansı sunacağına dair kesin bir bilgi yok zira işletim sisteminin kendisi de henüz deneme sürümünde olduğundan ufak tefek sıkıntılar yaşamanız ihtimal dahilinde. Varolan güncellemelere bakıldığında Windows 8.1 için en yüksek görsel performansın sunulması amaçlanmış. Kısaca değinmek gerekirse, video oynatımı için 48 Hz dinamik tazeleme hızı, agresif V-sync interrupt optimizasyonu ile Skype/Lync video konferans hızlandırma özellikleri dikkat çekiyor.

Aynı zamanda DirectX 11 API'sindeki bazı yenilikler de sürücülerle birlikte ekran kartlarına uyumlu hale getirilmiş. Elbette bu sürücüleri kullanabilmek için Windows 8.1'e sahip olmanız gerekiyor. Aşağıda yer alan bağlantıları kullanarak hem AMD sürücülerine hem de işletim sistemine ulaşabilirsiniz.

Windows 8.1 için AMD Catalyst Sürücüleri

Oyun performansını arttırma programlarını listeledik

YORUMLAR