Windows 8.1 ile Geri Gelen Başlat Butonunu Kaldırabilirsiniz

Windows 8.1 ile Geri Gelen Başlat Butonunu Kaldırabilirsiniz

Microsoft'un 2013 yılının sonlarına doğru çıkarmayı planladığı fakat muhtemelen Ocak ayında çıkacak olan yeni Windows 8.1 ile birlikte geri gelen başlat butonunu kaldırmak için, Winaero isimli geliştirici bir uygulama hazırlayarak şimdiden kullanıcılara sundu.

Windows 8 ile birlikte kaldırılan alışılmış ve klasik başlat butonu nedeniyle pek çok kullanıcı Microsoft'un bu butonu geri getirmesini bekliyordu. Windows 8'in üzerine ücretsiz ek olarak gelecek ve Windows Blue olarak anılan Windows 8.1 ile Micrsoft şifrketi kullanıcılarının isteklerini önemseyerek başlat butonunu geri getirmeye karar verdi.

Uzun süredir geliştirme aşamaları devam eden Windows 8.1'in geçtiğimiz günlerde geliştirme aşamalarının tamamlandığı ve yeni işletim sistemi sürümünün kullanıcıları ile buluşmak için hazır olduğun Microsoft duyurmuştu.

Windows 8'in gelmesiyle birlikte pek çok kullanıcı başlat butonunun yokluğuna alışamazken, kimi kullanıcılar bu süreç içerisinde uyum sağlayarak, belki başlat butonunu aramasalarda başlangıç menüsü arıyor olabilirler. Bazı kullanıcılar ise Windows 8'i kullanmaya kısa süre içerisinde o kadar alıştılarki 8.1'in önizleme sürümünde geri gelen start butonunu kaldırmak istediler.

Winaero adlı geliştirici, kullanıcıların talepleri üzerine, Windows 8.1 için özel olarak geliştirdiği StartIsGone adlı programı çıkartarak kullanıcıların indirmesine olanak sağladı. Program oldukça basit ve indirme işleminden sonra herhangi bir kurulum gerektirmiyor. Basit olarak ekranın sol altındaki başlat butonunu kaldırarak size görev çubuğu üzerinde daha geniş alan oluşturan programı sitemiz üzerinden yazının sonundaki linki kullanarak indirebilirsiniz.

Windows işletim sistemi kullanıcıların büyük çoğunluğu geri gelen başlat butonu için mutlu olsalarda, başlat butonunun yokluğundna rahatsız olmayan ve Windows'un yeni kullanımına alışmış olan kullanıcılar için ideal olacak program oldukça basit fakat etkili.

Reklamları Değiştiren Ads Not By This Site Problemi ve Çözümü

YORUMLAR