Windows 8 Resmi Güncelleme Desteği Sonlandırıldı

Windows 8 Resmi Güncelleme Desteği Sonlandırıldı

Microsoft'un yaklaşık olarak üç yıl önce büyük umutlarla piyasaya sürdüğü Windows 8 işletim sistemi için resmi güncelleme desteğine son verildi.

Microsoft'un başarısız girişimlerinden birisi olan Windows 8, ortaya çıktığı andan itibaren büyük tepki almış ve hemen peşine Windows 8.1 güncellemesi yayınlanmıştı. Dokunmatik cihazlara odaklanmak isteyen Microsoft, bu işletim sistemiyle metro arayüzünü de hayatımıza sokmuştu. Bu sayede akıllı telefonlarda ve tabletlerde büyük bir kullanıcı kapasitesine ulaşmıştı.

Geçtiğimiz günlerde destek sayfasını güncelleyen Microsoft, Windows 8'e ait herhangi bir güncelleme yayınlamadı. Microsoft artık Windows 8 için güvenlik ya da iyileştirme güncellemeleri yayınlanmayacak. Bu kararın arkasında yatan neden olarak Windows 10'nun kullanıcı kitlesinin giderek artması ve son işletim sistemi olarak tanımlanıyor olması gösterilebilir. Windows 8.1 ile adeta "paçayı kurtaran" Microsoft'un Windows 8'in fişini geç bile çekti diyebiliriz.

Geçtiğimiz yıl Windows XP desteğini de çeken Microsoft, bundan sonra yola Windows 10, Windows 8.1 ve Windows 7 ile devam edecek.

Windows 10 Göreceğimiz Son Windows Olacak

Windows 10'da Windows Defender Kapatma

YORUMLAR