Windows Live Messenger Bir Ay Sonra Kullanımdan Kaldırılıyor

Windows Live Messenger Bir Ay Sonra Kullanımdan Kaldırılıyor

Microsoft resmi olarak 15 Mart'ta Windows Live Messenger'ı emekliye ayıracak. Bu yüzden hala uygulamayı kullanmakta olan kullanıcıların, Windows Live Messenger yerine kullanılacak olan Skype'a geçiş yapmak için sadece bir aylık bir süreleri var.

Microsoft, Windows Live Messenger kullanıcılarına gönderdiği bilgilendirme e-postaları ile Skype'a geçiş süreci hakkında bilgiler veriyor olsa da, aldığımız duyumlara göre birçok kullanıcı Windows Live Messenger yerine Skype kullanmayı reddederek, farklı geliştiriciler tarafından piyasaya sürülmüş Windows Live Messenger benzeri uygulamaları kullanmaya yönelmiş durumda.

Her ne kadar Microsoft tarafından kullanıcılara gönderilen "15 Mart 2013 günü biz tüm dünya üzerinde (Çin hariç) mevcut olan Messenger servisini emekliye ayıracağız ve Skype ile Windows Live Messenger'ın gelişmiş özelliklerini bir arada toplayarak sizlere sunacağız" şeklinde bir bilgilendirme e-postası olsa da sanıyoruz ki pek işe yaramış gibi görünmüyor.

Windows Live Messenger hesabınızla Skype'a geçiş hakkında daha çok bilgi almak istiyorsanız ve Skype'ın nasıl kullanacağını öğrenmek istiyorsanız; sizler için hazırladığımız rehber yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Skype Kurulumu ve Kullanımı

Çoklu Skype Açma Nasıl Yapılır?

Windows Live Messenger Hesabıyla Skype Üzerinde Nasıl Oturum Açılır?

Skype'ta Ses ve Görüntü Ayarları

YORUMLAR