Windows Phone İçin WhatsApp'a Yepyeni Özellikler Geliyor

Windows Phone İçin WhatsApp'a Yepyeni Özellikler Geliyor

Android ve iOS için en popüler anlık mesajlaşma uygulamarından biri olan WhatsApp Messenger uzun zaman önce Windows Phone'a da çıkışını yapmıştı. Ancak diğer rakip işletim sistemleriyle karşılaştırıldığında Windows Phone'un WhatsApp sürümü oldukça sönük kalıyordu.

WhatsApp'ın Windows Phone sürümü geçmişte birçok soruna sebep olmuş, hatta bir dönem mağazadan kaldırılmıştı. Bu sayede geliştiriciler uygulamayı onarıp tekrar Windows Phone için düzenlediler, ancak kullanıcılar hiçbir zaman WhatsApp'tan gereken verimi alamadı. Şimdi ise geliştiriciler bunun farkına varmış ve uygulamaya birçok yeni özellikle birlikte büyük bir güncelleme getirmek üzere hazırlanıyorlar. Bu sayede WhatsApp'ın Windows Phone versiyonu diğer versiyonlarla aradaki boşluğu kapatabilecek bir seviyeye yükseltilecek.

Eğer WhatsApp'ın beta testi sürümüne davetiye aldıysanız şimdiden Windows Phone akıllı telefonunuz üzerinde değişiklikleri fark etmiş olacaksınız. Son haftalarda WhatsApp her geçen gün güncelleme alıyor ve gelişmeye devam ediyor. Uygulama stabil bir versiyona erişene kadar bu beta testi devam edecek, sonrasında tüm kullanıcılar WhatsApp'ın yeni sürümünü kullanmaya başlayacak.

Windows Phone için yeni WhatsApp konum raporu yollama, mesajları saklayabilme gibi yeni özeliklere sahip. Rehberinizden seçtiğiniz bir kişiyle olan görüşmelerinizi Archive komutuyla saklayabilir, dilediğiniz zaman tekrar okuyabilirsiniz. Bir başka özellik olarak uygulama içerisinde fotoğraf düzenleyici yer alıyor. Böylece göndereceğiniz fotoğrafları hemen kırpabilir, döndürebilir veya kesebilirsiniz.

Yeni versiyonda görüştüğünüz her kişiye özel arka plan ayarlayabilme ve yazı stili gibi seçenekler de var. Yazı stilinin biraz daha küçülmesiyle beraber sohbet alanınız daha da artıyor ve her seferinde aşağıya inmenize gerek kalmıyor. Kullanılabilirlik açısından önemli bir özellik.

Windows Phone için WhatsApp Messenger'ın yeni büyük güncellemesinin ne zaman geleceği henüz tam olarak belli değil. Ancak mühendisler "yakında" gerçekleşeceğini söylüyorlar.

WhatsApp Messenger'ı akıllı telefonlarınıza indirmek için sitemizin güvenli bağlantılarını kullanabilirsiniz:

Android 5.0 Lollipop ile Gelen Tüm Yenilikler

YORUMLAR