Windows Store'a Geçmenin Kolaylığı Spor Arabayla Anlatıldı

Windows Store'a Geçmenin Kolaylığı Spor Arabayla Anlatıldı

Bana bugünlük internet yeter diyebileceğiniz videolardan bir tanesi Microsoft'tan geldi. Ünlü teknoloji şirketi, program geliştiricilerine Win32'den Windows Store'a program portlamanın ne kadar kolay olduğunu bir spor araba ile anlattı. 

"Şimdi bunun neresinde sıkıntı var, a noktasından b noktasına giden bir spor arabayla bu anlatılmış olabilir." diyebilirsiniz; ancak Microsoft, tanıtım işini böyle kolay yapmak istememiş ve spor arabanın içerisine bir yazılımcı oturtmuş. Kasklar, koruyucu elbiseler, yanmaz eldivenler vb. şeylerle kaplı olan bu yazılımcının kucağında duran bilgisayarda ise Win32 tabanında çalışan bir program kondurulmuş. Videonun amacı da spor araba çok hızlı giderken bile kısa süre içerisinde bir programın Windows Store'a aktarılıyor olabileceğini göstermek. 

Deskop Bridge ya da bilinen diğer adıyla Project Centennial, Microsoft'un geliştiricileri Windows 10'a geçmeleri konusunda teşvik ettiği bir program. Burada yapılan küçük eğitimler ve yayınlanan tanıtım videolarıyla, daha önce Windows için program geliştirmiş herkese ulaşılması ve onların Windows 10'a geçmesi amaçlanıyor. Haliyle bunu başarabilmek için de farklı yollar tercih edilebiliyor. 

Birçok büyük yazılım şirketi, geliştirdikleri ürünleri Windows Store'a getirmekten çekinmeseler de hala Win32 tabanıyla geliştirilmiş ürünlerin hakimiyeti olduğu su götürmez bir gerçek. Haliyle Microsoft da büyük çabalar göstererek, bütün bunları Windows 10'a geçirmeyi ve bu yolla kendisine yeni bir reklam tarafı yaratmayı amaçlıyor.

iTunes, Windows Store'da Yerini Alacak

Telegram Uygulaması Windows Store'a Geldi

YORUMLAR