Windows Teknik Önizleme Her Noktadan Güncellenebilecek

Windows Teknik Önizleme Her Noktadan Güncellenebilecek

Bir aya yakın bir süredir Windows 10 Teknik Ön İzleme sürümü kullanıcılardan gelen geri dönüşleri değerlendiriyor. Bu geri dönüşler üzerinden güncellemeler geliyor.Bu güncellemeler için Windows sunucularını beklemek zorunda olmamamız daha güzel bir haber. Çünkü Windows 10 P2P güncellemelere izin verecek. Böylece Windows 10 Teknik Ön İzleme başka bilgisayarlarda yapılan güncellemeleri görebilecek ve bilgisayarınızdaki sürümü güncelleyebilecek.

Yeni gelecek olan bu özellik çok yakında Windows 10 Teknik Ön İzleme sürümlerimize dahil olacak.

Geçen hafta sürüm 10031’e yükseltilerek bazı özellikler kazandırılmıştı. Bunların başında ‘başlat’ menüsünün şeffaflık ayarlarının yapılabilmesi geliyor. Bunun yanı sıra IE tarayıcısı güvenlik ayarları da tamamlanmıştı. Yeni gelecek olan 10036 ise güncellemeler için Microsoft sunucuları dışında internet üzerinden güncelleme yapmış olan bilgisayarları tarayarak gerekli güncellemeleri alabilecek. Böylece bölgesel olarak güncelleme yapan ve bunu çok yavaş gerçekleştiren Microsoft sunucularını beklemek zorunda kalınmayacak.

Aslında Windows’un P2P API’si Windows XP’nin ilk servis paketinden beri var. Ancak çok sıklıkla devreye girmiyordu. Windows 10 bu özelliği daha kullanılabilir hale getiriyor. 

Windows 10 Teknik Önizleme Sürümü Nasıl Güncellenir?

Windows 10 Teknik Önizleme Güncellemeleri Nasıl Kaldırılır?

YORUMLAR