Wordpress'e Emoji Desteği Geldi

Wordpress'e Emoji Desteği Geldi

Geçtiğimiz hafta yayınlanan Wordpress 4.2 Powell sürümü, ünlü içerik sistemini daha kararlı bir hale getirmişti. Adını Jazz sanatçısı Bud Powell'dan alan bu yeni sürüm, getirdiği yeniliklerin yanı sıra emoji desteğiyle de dikkat çekti. 

Blog yazılarında sıkça kullanmak istediğimiz bir özellik olan emojiler nihayet 4.2 Powell sürümüyle beraber geldi. Açıkça söylemek gerekirse daha önce yazılarda kullanılan emoji benzeri ifadeler modern web dünyasında biraz eğreti duruyordu. Gelen son güncelleme ile birlikte modern emojileri hemen hemen her yerde (başlık URL'leri de dahil) kullanmak mümkün oldu. Bu noktada dikkat etmeniz gereken tek şey, Wordpress sürümünüz güncel olsa bile tarayıcınızın da güncel versiyonunu kullanmanız gerekiyor. 

Wordpress güncellemesi ayrıca Tumblr ve Kickstarter içeriklerini yazılarınıza gömmenize olanak sağlıyor. Daha önce kullanıcıların pek tercih etmediği Press This uygulaması da işlevsel hale getirildi. Böylelikle internette gezerken beğendiğiniz bir içeriği, Press This aparatını tarayıcınızın yer imleri kısmına ekleyerek kolaylıkla paylaşabilirsiniz. Asya dillerinin birçok karakteri de bundan böyle sorunsuz olarak desteklenecek. 

Ayın En İyi iOS Uygulamaları - Nisan 2015

YORUMLAR