Xbox One da Windows 10'un Tek Ürün Ailesine Dahil Olabilir

Xbox One da Windows 10'un Tek Ürün Ailesine Dahil Olabilir

Microsoft'un Windows 10 ile birlikte hedeflediği tek ürün ailesi sistemini sizlere daha önce aktarmış, firmanın bu sayede tek işletim sistemi için tek platform hedefini paylaşmıştık. Bu sayede Windows 10'u sahip olduğu tüm ürün kategorilerine sağlayarak tek bir yerden yönetime imkan tanıyacak Microsoft'un aileye katmak istediği yeni isim, yeni nesil oyun konsolu Xbox One oldu.

Firma Windows 10'un duyurusunda konsolla ilgili herhangi bir atıfta bulunmamış, paylaştığı resmi blog haberlerinde de işletim sisteminin konsol üzerindeli kullanıma ait hiçbir detay paylaşmamıştı. Ancak önceki Windows 10 haberlerimizde de sizlere aktardığımız, Windows 10'un ekran boyutu ne olursa olsun tüm cihazlarda çalıştırılmak istenmesi Microsoft'un aklına Xbox One'ı da getirtmiş olacak ki oyun konsolunun 2015'te Windows 10 uygulamarını açabileceği düşünülüyor.

Xbox One 2015'te büyük bir güncellemeye adım atmaya hazır. Uluslararası Windows Uygulamaları patentine oturtulan tüm Windows 10 uygulamaları 2015'te Xbox One üzerinden ulaşılabilir olacak.

Windows 10 Hakkında Bilmeniz Gereken 9 Şey

Windows 10 Çoklu Masaüstü Özelliğini Tanıttı

YORUMLAR