Yandex Windows 10’un Yeni Ortağı Oldu

Yandex Windows 10’un Yeni Ortağı Oldu

Yandex bir süre önce Windows 10 ile bir anlaşmaya gidilebileceğini açıklamıştı. Yandex bugün itibarıyla Microsoft Edge ve Internet Explorer tarayıcılarının arama motoru oldu.

Yandex’in Windows 10 Microsoft Edge ve Internet Explorer tarayıcılarında açılış sayfası ve varsayılan arama motorunun Yandex olacağı bugün kesinleşti. Türkiye ile birlikte Yandex’in faaliyet gösterdiği Rusya, Belarus, Kazakistan ve Ukrayna’yı kapsayan bu iş birliği, Google’ın ezeli rakibi iki büyük şirketin güç birliği yapması olarak değerlendiriliyor.

Microsoft’tan yapılan açıklamada ise, “Windows 10 kulanıcılarına alternatif ve iyi hizmetler verebilmek adına çalışmalarımız sürüyor, Microsoft ve Yandex’in bir süredir üzerinde çalıştıkları ortak arama motoru projesi de bu çalışmalardan sadece bir tanesiydi. Yandex arama motoru, Windows 10 ve Windows 10 Mobile işletim sistemlerinin var sayılan arama motoru olacak” denildi. Yandex böylelikle adaptasyon rakamları 115 milyona ulaşan Windows 10 ekosisteminde önemli bir pazar payı yakalayacak. Yandex arama motoru, Windows 10 Evrensel Uygulamalarını da arama motorunun sayfalarında kullanıcılarına gösterebilecek. Bunun yanı sıra Yandex Windows 10 üzerinde müzik, taksi, yön bulma, mağaza ve market aramalarında ön plana çıkacak.

FB Yandex Nasıl Kullanılır?

YORUMLAR