Yandex'in Marifetli Tarayıcı Güncelleme Sihirbazı Kullanıma Sunuldu

Yandex'in Marifetli Tarayıcı Güncelleme Sihirbazı Kullanıma Sunuldu

Popüler internet tarayıcısı Yandex, hem site sahiplerini, hemde kullanıcıları sevindirecek yeni BİR özelliğini daha kullanıma sundu. Yandex'in yeni özelliği sayesinde uyumsuzluk sorunları büyük oranda giderilecek.

Günümüzde sürekli güncellenen internet tarayıcıları karşısında bazı sitelerin arayüzleri tarayıcıların eski sürümlerine tam olarak destek veremiyor. Bu durumda eski tarayıcı sürümüne sahip olan kullanıcılar da yeni nesil sitelere girişlerde sorunlar yaşıyor. Bu durumda hem site sahibi hem de siteyi ziyaret eden ziyaretçi mağdur oluyor. Yandex bu mağduriyeti ortadan kaldırmak için yeni özelliğini devreye soktu. Tarayıcı Güncelleme Hizmeti adı verilen yeni özellik uyumsuzluk sorunlarını  ortadan kaldıracak.

Yandex'in Tarayıcı Güncelleme Hizmeti adı verilen yeni özelliği sayesinde site sahipleri, hangi tarayıcının hangi sürümünün siteleriyle uyumsuz olabileceğini anında bulabiliyor. Yandex'in yeni özelliğini kullanan site sahipleri özelliğin ürettiği JavaScript kodunu sitelerine yerleştiriyor. Siteye yerleşen JavaScript kodu, gelen ziyeretçilerin tarayıcı sürümlerini kontrol ediyor ve uyumsuzluk olması durumunda aşağıdaki resimdeki gibi ziyaretçiyi uyararıyor. Webmaster'ların işlerini oldukça kolaylaştıran Tarayıcı Güncelleme Sihirbazı şu an kullanıma sunulmuş durumda.

Google Chrome Tarayıcıdan Geri-Git Butonunu Tamamen Kaldırabilir

Chrome Tarayıcı 51’inci Sürümüne Güncellendi

YORUMLAR